Dodatki pielęgnacyjne do zabiegów


Dodatki do zabiegów.

Dodatki pielęgnacyjne do zabiegów

 

Często, aby zwiększyć efektywność pielęgnacji cery możemy wzbogacać zabiegi dodatkowymi procedurami. Przed aplikacją składników aktywnych warto zrobić eksfoliację mechaniczną (peeling kawitacyjny) lub enzymatyczną (kwas migdałowy lub kwas pirogronowy). Niektóre z substancji wchłaniają się szybciej jeśli wtłoczymy je przy pomocy ultradźwięków (sonoforeza, jonoforeza). Wspaniałym uzupełnieniem jest też nałożenie bogato-składnikowej maski algowej lub pobudzający mikro-cyrkulację masaż twarzy na bazie kremów oligopeptydowych doskonale nawilżający skórę.

 

 

W naszym gabinecie zadbamy też o gładką skórę i przy pomocy depilacji woskiem pozbędziemy się niechcianego owłosienia. Wykończeniem pielęgnacji może być henna rzęs w wymarzonym odcieniu czerni, brązu lub grafitu, oraz profesjonalna regulacja brwi.

 

 

Sonoforeza 

Sonoforeza WrocławJest to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na intensywnym i skutecznym wprowadzaniu w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Zabieg zwany jest również masażem ultradźwiękowym. Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanki, powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy mu delikatny, głęboki masaż, poprawiający przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek.

Sonoforeza umożliwia przenikanie w głąb skóry, nie tylko preparatom pielęgnującym, lecz również odpowiednim substancjom leczniczym, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, a także przyspieszają leczenie trądziku oraz pozostałych po nim zmian.

Sonoforezę możemy wykonać jednorazowo lub jeśli istnieje taka konieczność, raz w tygodniu przez okres kilku tygodni (warto zasięgnąć opinii kosmetologa). By cieszyć się gładką, zdrową skórą i podtrzymać efekt, warto poddawać się zabiegowi sonoforezy raz w miesiącu.

 

Jonoforeza Wrocław

Jonoforeza

 

Inną odmianą terapii ultradźwiękowej jest jonoforeza. Polega na wprowadzaniu substancji leczniczych przy pomocy stałego prądu galwanicznego do głębszych warstw skóry. Stosuje się do niej roztwory wodne zawierające substancje aminowe(aniony np. miedzi, cynku, wapnia) zdolne do jonizacji. Jonoforeza należy do zabiegów elektro – leczniczych wykonywanych przy natężeniu prądu on 0,1 do 1 mA, dających uczucie lekkiego mrowienia na skórze. Już działaniem samego prądu jesteśmy w stanie niwelować suchość skóry, widoczność porów i rumień. Powstające w tkankach ciepło poprawia krążenie, odżywia i działa przeciwzapalnie. Przy jonoforezie kosmetycznej wprowadzane jony gromadzą się na granicy naskórka i skóry właściwej, wnikając w zależności od wielkości i ruchliwości na głębokość od 0,5 do 6 mm. Aby leczenie przyniosło jak najbardziej satysfakcjonujące rezultaty zaleca się serię 10 powtórzeń co drugi-trzeci dzień. Jonoforeza w kosmetyce stosowana jest do terapii rozszerzonych naczynek włosowatych, blizn, uczuleń, trądziku różowatego, trądziku pospolitego, przebarwień i zmarszczek. Stanowi nieodłączne rozszerzenie zabiegów profesjonalnych.

Przeciwwskazania do sonoforezy i jonoforezy:

  • rak (obecny lub przebyty)
  • metalowe implanty
  • epilepsja
  • stan zapalny, infekcje skóry
  • ciąża
  • rozrusznik serca
  • uczulenie na leki stosowane podczas zabiegu

 

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny WrocławIdealnym przygotowaniem cery do zabiegów kosmetycznych poprzez zwiększenie jej właściwości absorpcyjnych jest peeling kawitacyjny. Polega na oczyszczeniu skóry poprzez peeling ultradźwiękowy. Poza złuszczeniem, wibracje ultradźwiękowe, wzbogacone o masaż, poprawiają mikro – krążenie i dotleniają skórę. Jest to bezbolesna metoda pielęgnacji przeznaczona również dla osób, które mają wrażliwą skórę lub tendencję do rozszerzających się naczynek i nie mogą korzystać z oczyszczania manualnego.

Zabieg polega na zwilżeniu skóry i rozprowadzeniu ultradźwięków po skórze za pomocą specjalnej szpatułki. Po usunięciu naskórka skóra jest odświeżona, oczyszczona i przygotowana do zabiegów intensywnego nawilżania. Umożliwia wnikanie substancji pielęgnujących w głąb skóry.

Efekty:

  • usuniecie martwych komórek naskórka
  • likwidacja powierzchownych zaskórniaków
  • oczyszczenie porów z nadmiaru sebum i regulacja jego wydzielania
  • przyspieszenie odnowy naskórka
  • odświeżenie, rozjaśnienie cery
  • dotlenienie i nawilżenie
  • spłycenie zmarszczek mimicznych

Peeling kawitacyjny możemy wykonać jednorazowo lub jeśli istnieje taka konieczność, raz w tygodniu przez okres kilku tygodni (warto zasięgnąć opinii kosmetologa). By cieszyć się gładką, zdrową skórą i podtrzymać efekt, warto poddawać się zabiegowi peelingu kawitacyjnego raz w miesiącu.

Przeciwwskazania:

Ciąża i okres laktacji, niewydolność krążenia, trądzik, ropny stan zapalny skóry, opryszczka, nowotwory skóry, osoby po leczeniu laserem, osoby świeżo po zabiegach chirurgicznych, wykonany zabieg kwasami (odczekać min. tydzień), terapia retinolami (trzeba odczekać pół roku po zakończonym leczeniu), uszkodzenia naskórka (również po wykonanej depilacji), infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze);

 

Kwas pirogronowy

Eksfoliacja kwasem pirogronowym polega na chemicznym złuszczeniu naskórka. Peeling polecany jest w szczególności dla osób, które maja takie problemy skórne, jak: trądzik, blizny potrądzikowe, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, zaskórniki otwarte i zamknięte, zaczerwienienie skóry u osób z policytemią, kuperoza, łojotokowe zapalenie skóry, hiperkeratoza, keratoza trądzikowa, dyskeratoza, keloidy, hiperpigmentacje pozapalne i potrądzikowe, chloazma, melazma czy foto – aging.

Szybko penetruje skórę pozwalając w stosunkowo krótkim czasie na uzyskanie doskonałych efektów złuszczania.

Podczas eksfoliacji dochodzi do rozerwania połączeń między korneocytami, dzięki czemu warstwa rogowa staje się cieńsza, skóra ulega odnowie, jest naturalnie gładka w dotyku i promienista. Dodatkowo pobudzone zostają włókna kolagenowe i elastynowe, a przebarwienia ulegają widocznej redukcji. Reguluje się proces wydzielania sebum (nadmiar sebum kreuje idealne środowisko rozwoju dla bakterii) i zmniejsza tłustość skory łojotokowej i trądzikowej, a także obkurczają się ujścia gruczołów łojowych.

 

kwas pirogronowy Wrocław

 

 

Posiada silne właściwości:

  • sebostatyczne, anty – mikrobowe (hamuje wydzielanie nadmiaru sebum)
  • antybakteryjne (obniżenie pH skóry działające przeciw – zaskórnikowo, leczące trądzik i neutralizujące zanieczyszczenia)
  • dermoplastyczne (na poziomie skóry właściwej pobudza fibroblasty w skórze właściwej do produkcji włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry – kolagenu i elastyny)

 

 

W zależności od kondycji skóry zaleca się wykonanie peelingu pirogronowego indywidualnie w serii od 4 do 6 razy co 2 tygodnie lub jako zabieg poprzedzający rytuały nawilżające (warto zasięgnąć opinii kosmetologa).

 

Kwas migdałowy – Mandelac

Rytuał złuszczający polega na chemicznej eksfoliacji naskórka, przy użyciu 40 % kwasu migdałowego. Jest to peeling bardzo delikatny i można go stosować przez cały rok nawet u osób o wrażliwej cerze. Wyrównuje koloryt i pobudza regenerację. Złuszczanie powierzchownej warstwy zrogowaciałych komórek skóry sprawia, że cera jest jest jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona. Odkryte za pomocą peelingu migdałowego młode komórki skóry znacznie lepiej chłoną aplikowane kosmetyki. Polecamy łączenie kwasu migdałowego z ampułką nawilżającą oraz bogatą w składniki aktywne maską algową.

kwas migdałowy wrocław

 

Peeling migdałowy odpowiada za:

  • poprawę kolorytu cery, rozjaśnienie jej i odświeżenie
  • redukcję plam i przebarwień
  • przebudowę skóry  – zwiększenie syntezy kolagenu w brodawkowej warstwie skóry własciwej
  • seboregulację i normalizację procesów keratynizacji i pracy gruczołów łojowych
  • zmniejszenie ilości stanów zapalnych poprzez właściwości bakteriostatyczne
  • oczyszczenie i zwężenie porów w skórze
  • zwiększenie możliwości absorpcyjnych skóry

 

 

 

Przeciwwskazania ogólne do stosowania peelingów enzymatycznych:

  • ciąża i okres laktacji, nowotwory, tendencje do nawracającej opryszki, azs, łuszczyca, grzybice skóry, świeże blizny do 6 tyg od jej powstania, leczenie pochodnymi witaminy A, infekcje skórne w fazie aktywnej, alergie na stosowane w peelingu substancje, tendencja do tworzenia koleidów, świeża opalona skóra.

 

Algi

Nieodłącznym dodatkiem rytuałów pielęgnacyjnych jest bogata w mikroelementy maska algowa. Zastosowanie jej sprawia, że skóra jest dogłębnie nawilżona, jędrna, nabiera zdrowszego kolorytu, a stany zapalne lub podrażnienia skóry po zabiegach ulegają zdecydowanemu wyciszeniu. Różnorodne minerały zawarte w algach doskonale pielęgnują skórę, chronią ją przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi i opóźniają procesy starzenia. Maski algowe mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby z cerą wrażliwa, naczyniową, niedotlenioną, zszarzałą. Zaleca się stosowanie pod maskę dodatkowego serum, ponieważ w zetknięciu ze skórą powoduje ona delikatne otworzenie porów w skórze umożliwiające efektywniejsza absorpcję składników aktywnych. Po zastygnięciu temperatura maski obniża się zamykając pory i łagodząc skórę.

Maska algowa wrocław

Składniki aktywne w masce algowej:

Alginat – 100% ekstrakt z alg brunatnych pozyskiwany ze ścian komórek alg Laminaria odpowiedzialny za efekt żelujący maski. Bogaty w łatwo przyswajalne polisacharydy, alginaty, witaminy, aminokwasy, mikroelementy oraz związki wapnia, jodu, magnezu i krzemu. Ma działanie wzmacniające, nawilżające, antybakteryjne i redukujące zaczerwienienia.

Ziemia okrzemkowa – pozyskiwana z pancerzyków jednokomórkowych okrzemek oraz glonów stanowi bogate źródło wysoko – przyswajalnego krzemu. Działa on ujędrniająco, wzmacnia naczynia krwionośne, przeciwdziała zmianom trądzikowym.

Sole mineralne – w połączeniu z algami regulują równowagę mineralną skóry oraz polepszają jej wilgotność

Spirulina – częsty składnik mask algowych ze względu na swoje właściwości określany „zielonym złotem”. Stanowi naturalne źródło niezbędnych dla skóry witamin: B1,B2, B6, B12 i E, chlorofilu i Beta-karotenu, kwasu gamma-linolenowego oraz mikro i makro- elementów: żelaza, wapnia, cynku, magnezu, selenu, potasu.

Efekty stosowania maski algowej:

  • wzmocnienie i ujędrnienie skóry
  • głębokie nawilżenie
  • działanie antyseptyczne
  • detoks skóry
  • rewitalizacja
  • zwiększenie sprężystości skóry i jej napięcie – lifting
  • redukcja zaczerwienienia
  • uszczelnienie naczynek
  • załagodzenie stanów zapalnych

Połączenie odpowiednich proporcji alg oczyszcza skórę z toksyn, stymuluje przemianę materii, a także wspomaga usuwanie nadmiaru wody z tkanek. Dzięki tym właściwościom alga z powodzeniem może być stosowana na ciało jako zabieg antycellulitowy i ujędrniający.

Jeśli chcesz jak najdłużej zachować zdrową, młodo wyglądająca skórę regularnie korzystaj z dobrodziejstw wynikających ze stosowania masek algowych.

Nowość!

Zabiegi z zastosowaniem wysoko skoncentrowanej algi mikronizowanej. Dzięki metodzie mikronizacji alg w bębnach ciśnieniowych możliwe jest wykorzystanie jej jonowej zawartości w maksymalnie największym możliwym zakresie.

Raspberry Extraxt Ritual Thalgo do cery naczyniowej.

Thalgodermyl Thalgo do cery trądzikowej.

 

 

Depilacja ciała woskiem – błyskawicznie gładka skóra

Usuwanie niechcianego owłosienia ciepłym woskiem należy do jednej z najskuteczniejszych i jednocześnie najszybszych metod dających komfort gładkiej skóry nawet do 4 tygodni.

Depilacja woskiem

 

Pozwala pozbyć się włosów na całym ciele jeśli tylko osiągną minimalną długość 4 mm, a regularność wykonywania tego zabiegu sprawia, że odrastają one o wiele wolniej i stają się zdecydowanie słabsze.
Najefektywniej działają woski z wysoką zawartością żywicy, dzięki czemu mają większą przyczepność i pozwalają na precyzyjne wyrwanie włosów przy minimalnej liczbie powtórzeń. Jedną z naszych ulubionych marek są woski Depileve zawierające aż do 70% naturalnej żywicy z sosny, dzięki czemu są niezwykle skuteczne, nie uczulają i nadają się do depilacji delikatnej skóry i wrażliwych okolic na ciele.

Przygotowując skórę do zabiegu należy ja zdezynfekować, oczyścić i odtłuścić, aby zwiększyć przyczepność wosku. Po zakończeniu depilacji nieodłącznym elementem zabiegu jest pielęgnacja skóry, nałożenie preparatu spowalniającego odrost włosów i zapobiegającego ich wrastaniu oraz oliwki delikatnie łagodzącej ewentualne zaczerwienienia.

Jakikolwiek dyskomfort odczuwalny w trakcie zabiegu wynagrodzony zostaje idealnie gładką skórą.

Przeciwwskazania:

– cukrzyca, żylaki, łuszczyca, blizny, ciąża, przerwanie ciągłości naskórka, stany zapalne i ropne skóry, uczulenie na wosk, epilepsja

 

 

rebeca_by_ad_013-d4m5bj0 - CopyHenna rzęs i regulacja brwi

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających jest henna brwi i rzęs. Sproszkowane łodygi i liście lawsonii bezbronnej posiadają wyjątkową barwę o wiele trwalszą od innych substancji naturalnych. Barwnik ten od czasów epoki brązu bezustannie wykorzystywany jest do ozdabiania ciała, włosów, brwi i rzęs. Nie ma lepszej alternatywy, która sprawiłaby, że efekt pogłębienia spojrzenia i wyostrzenia rysów twarzy utrzymywałby się do 2-3 tygodni, bez konieczności zagęszczania rzęs, kolorowania brwi, czy używania maskary. Jeśli chcesz poczuć się pięknie i wyjątkowo skorzystaj z henny na rzęsy i poddaj się profesjonalnej regulacji brwi, która „otworzy oko” i doda elegancji i wyrazistości Twojemu spojrzeniu.