Fala uderzeniowa – Double Wave


Fala uderzeniowa- Double Wave

Terapia falą uderzeniową, jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod do walki z niechcianymi złogami tłuszczowymi, cellulitem oraz wiotką skórą.

Zabieg z wykorzystaniem technologii fali uderzeniowej polega na kontrolowanym dostarczeniu fali dźwiękowej o określonej częstotliwości oraz energii. Podczas zabiegu emitowana energia zostaje wchłonięta nawet do 5 cm w głąb skóry, wywołując trzy różne efekty zabiegowe.

Po pierwsze aplikacja fali uderzeniowej wywołuje drgania w tkance łącznej, które powodują zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej komórki tłuszczowej,  ułatwiając tym samym jej rozpad na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Tak zdegradowane adipocyty zostają następnie w fizjologiczny sposób usunięte z organizmu przez układ krwionośny oraz limfatyczny. Pozwala to na pozbycie się zbędnych centymetrów z miejsc, które trudno wyszczuplić dietą czy ćwiczeniami.

 

Fala uderzeniowa - zabieg antycellulitowy - Wrocław

Drugim rewelacyjnym efektem jaki powodują drgania wywołane przez falę uderzeniową, jest uruchomienie procesu neokolagenezy, czyli powstawania nowych włókien kolagenowych. Powoduje to wzrost elastyczności, jędrności oraz napięcia skóry. Jest to bardzo istotny proces przy redukcji tkanki tłuszczowej – utrata komórek tłuszczowych może powodować spadek jędrności skóry oraz wzrost jej wiotkości, dlatego tak ważne jest aby pracować nad jej napięciem w trakcie terapii odchudzających.

 

Ostatnim efektem jaki wywołujemy za pomocą fali uderzeniowej, jest pobudzenie procesu angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń włosowatych. Ich zadaniem jest dostarczanie do komórek tlenu, witamin, hormonów oraz odprowadzanie produktów przemiany materii oraz dwutlenku węgla. Większa ilość naczyń włosowatych spowoduje lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek w miejscu zabiegowym.

 

 

Wskazania do zabiegu:

  • cellulit włóknisty ( III i IV stopnia ) , tłuszczowy oraz obrzękowy
  • miejscowe złogi tkanki tłuszczowej
  • nierówności skóry
  • wiotkości skóry

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • nowotwory oraz przebyta chemioterapia
  • choroby układu krwionośnego
  • stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
  • egzemy skórne
  • leki przeciwzakrzepowe

 

Najlepsze efekty zabiegowe przynosi wykonanie serii od 4 do 8 zabiegów w tygodniowych odstępach. Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania zadowalających efektów jest uzależniona od indywidualnych zdolności do regeneracji oraz stanu skóry przed rozpoczęciem serii zabiegowej.

Zapraszamy do rezerwacji zabiegów online:

Zarezerwuj online
Tel.: 505 455 777