Retix.C – Czas Cofnąć Czas


RETIX. C

Zabieg Retix.C jest to synergistyczne działanie 3 składników retinolu 4%, witaminy C 8% i antyoksydantów 30%. W trakcie profesjonalnej terapii wykorzystujemy serum zawierające kompleks Acticell® oraz maskę o silnych właściwościach eksfoliacyjnych. Składniki aktywne to przede wszystkim kompleks polimerowy Matrix dogłębnie penetrujący naszą skórę, stabilna lewoskrętna postać witaminy C o silnie rozjaśniającym działaniu oraz wysokie stężenie Antyoksydantów neutralizujące działanie wolnych rodników.

Retix.c

Eksfoliacja Retix.C polecana jest jako zabieg anti-age, przeciwdziałający efektom starzenia. Czysta postać witaminy A uznawana jest za jedną z bezkonkurencyjnych substancji odmładzających. Zabieg stosowany jest także przy skórach trądzikowych, ze względu na działanie retinolu, który reguluje pracę gruczołów łojowych. Skóra pozostaje wolna od zanieczyszczeń i drobnych przebarwień.

Przed zabiegiem:
Na tydzień przed zabiegiem nie należy opalać skóry, nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, retinoidów, preparatów drażniących skórę, stosować środków samoopalających, mężczyźni nie powinni się golić.

Frost Peel - before and after

Po około 2-3 dniach gdy skóra zacznie się łuszczyć, może pojawić się przejściowe zaczerwienienie i uczucie gorąca. Nie należy odrywać płatów skóry. W trakcie terapii Retix.C należy zrezygnować z aktywności fizycznej, sauny, solarium.

Zabieg ma na celu regulację procesów rogowacenia naskórka, odbudowę włókien kolagenu i elastyny, ochronę przed fotouszkodzeniami i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych, redukcję niedoskonałości skóry, zagęszczenie i poprawę napięcia skóry oraz wzrost poziomu nawilżenia.

Przeciwwskazania:

  • ekspozycja skóry na słońce, alergie skórne, opryszczka w fazie aktywnej, stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy(do 2 miesięcy);
  • ciąża, karmienie piersią;
  • liczne znamiona melanocytowe, teleangiektazje, choroby autoimmunologiczne;
  • stan po krioterapii  (do 6 miesięcy), skóra podrażniona i uszkodzona;
  • ciężkie postacie trądziku (wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej),Ret
  • doustna terapia pochodnymi witaminy A (wymagana co najmniej półroczna przerwa), skłonność do powstawania bliznowców;

Zabieg Retix.C 4% najlepiej wykonać w serii 3 zabiegów co 28 dni.
Zarezerwuj online