Liposukcja kawitacyjna


Liposukcja kawitacyjnaLiposukcja bez skalpela
Fantastic Body pakietyUltradźwięki od lat stosowane są w medycynie oraz w fizjoterapii, a najnowsza technika liposukcji jest wynikiem wieloletnich badań nad zjawiskiem kawitacji. Energia głowic nakierowywana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Cząsteczki poprzez drgania wywołane ultradźwiękami, stymulują wewnętrzny masaż tkanki lipidowej i wytwarzają przy tym energię cieplną, która powoduje poszerzenie porów w błonach komórkowych adipocytów. Ułatwia to znacznie uwolnienie wolnych kwasów tłuszczowych oraz glicerolu do przestrzeni międzykomórkowej i odprowadzenie ich przez układ naczyniowo-chłonny do wątroby, gdzie w wyniku procesów metabolicznych ulegają rozkładowi i z łatwością zostają wydalone z organizmu. Jest to obecnie najbardziej precyzyjna metoda modelowania sylwetki. W zależności od obszaru wykonywania zabieg trwa od 20 do 40 minut, jest bezbolesny w odczuciach i nie wymaga okresu rekonwalescencji jak w przypadku tradycyjnej liposukcji chirurgicznej. Idealnie nadaje się do redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha oraz w obszarach znacznie trudniejszych do wymodelowania takich jak ramiona, fałda nad kolanami, łydki, biodra czy plecy. Skutecznie redukuje cellulit i znacznie wpływa na poprawę jakości skóry.

Zabieg liposukcji kawitacyjnej jest dwuetapowy.

Pierwsza faza procesu polega na rozgrzaniu tkanki tłuszczowej głowicą IR (głęboka podczerwień). Podniesienie temperatury tkanek do około 55ºC inicjuje zjawisko upłynniania tłuszczu i jest nieodzownym etapem przygotowującym do głębszej penetracji ultradźwiękami. Automatycznie wzmaga przemianę materii dzięki zwiększeniu ukrwienia i odżywienia komórek. Dodatkową zaletą oddziaływania głęboką podczerwienią jest redukcja napięcia mięśniowego i podniesienie progu bólowego dzięki stymulacji wydzielania endorfin.

W kolejnej fazie możemy przystąpić do liposukcji właściwej. Oddziałujemy ultradźwiękami o niskiej częstotliwości aby rozbić komórki tłuszczowe i uwolnić ich zawartość do układu limfatycznego. Kawitacja przyspiesza także wchłanianie składników aktywnych w preparatach sprzęgających do głębszych warstw skóry poprawiając jej jędrność. Liposukcja daje efekt masażu biochemicznego tkanek, stymulacji układu limfatycznego, naczyniowego oraz przyspiesza procesy metaboliczne.

Liposukcja bez skalpelaPołączenie oddziaływania głębokiej podczerwieni z ultradźwiękami znacznie potęguje efektywność zabiegu.

Liposukcja kawitacyjna odpowiedzialna jest za:

 • redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej i korygowanie kształtów ciała
 • zmniejszenie cellulitu
 • poprawę ukrwienia poprzez mikro-masaż i zwiększenie zaopatrzenia komórek w tlen
 • zmniejszenie komórek tłuszczowych poprzez uwolnienie cząsteczek tłuszczu i pobudzenie przemiany materii
 • skuteczniejsze wnikanie produktów kosmetycznych w głąb skóry – w celu zwiększenia jędrności i napięcia ciała

Procedura jest całkowicie bezbolesna. Jedyne odczucia to intensywne ciepło i mrowienie w okolicy poddawanej modelowaniu. Skóra po zabiegu staje się gładka i jędrna w odczuciu. Można natychmiast powrócić do codziennych zajęć.

Aby zwiększyć synergiczne efekty liposukcji należy poddać się serii minimum 5 – 10 zabiegów na określona partię ciała i w miarę możliwości połączyć ją z aktywnością fizyczną zaraz po zabiegu. Zalecany krótki trening cardio, który przyspieszy metabolizm uwolnionych w trakcie terapii ultradźwiękowej tłuszczów.

Odbywając sesje warto zwiększyć przyjmowanie płynów do 2-3 litrów na dobę, zmniejszyć spożycie tłuszczów, węglowodanów i alkoholu.

liposukcja kawitacyjna WrocławDodatkowo możemy łączyć liposukcję kawitacyjną z drenażem limfatycznym, platformą wibracyjną, dermo – masażem 3D Slimm lub body wrappingiem.

Przeciwwskazania:

 • ciąża, nowotwory, epilepsja, stany podgorączkowe, wszczepiony rozrusznik serca, migreny, choroby skóry, niewydolność krążenia, osteoporoza

  Zapraszamy do skorzystania z promocyjnego pakietu 3 zabiegów
  w cenie 495 zł
  Zarezerwuj online