Pielęgnacja twarzy


THALGO_Anti-Ageing

Główne przyczyny procesów starzenia się skóry.
Na procesy naturalnego starzenia się niebagatelny wpływ mają czynniki zewnętrzne oraz tryb życia jaki prowadzimy. Gdybyśmy nie grzeszyli tak przeciwko sobie, wyglądalibyśmy o wiele, wiele młodziej. Badania dowodzą, że u 50-, 60-latek skóra w miejscach, które często poddawane były działaniu promieni słonecznych, jest o 30 lat starsza! Bezlitośnie katowana słońcem jest pobrużdżona grubymi, głębokimi zmarszczkami, ma o wiele więcej przebarwień niż ta starzejąca się fizjologicznie. Palenie papierosów postarza ją dodatkowo o lat 20. Nieodpowiednia dieta, stres, alkohol, zaniedbywanie czynności higienicznych i pielęgnacyjnych, zanieczyszczenia i warunki atmosferyczne, powszechne używanie detergentów i innych preparatów chemicznych – wszystko to nakłada się na siebie i działa jak piorunujący przyspieszacz.

Pielęgnacja twarzy - Wrocław

Twarz jest też bardzo ruchliwa. Gdy się śmiejemy czy płaczemy, wokół oczu tworzy się siateczka zmarszczek, gdy rozmawiamy czy jemy, załamuje się skóra wokół ust i na policzkach. W chwilach zadumy czy gniewu marszczymy czoło. Około 30, zaczynamy zauważać upływ czasu, a po 40. – nie da się go już ukryć. Grawitacji ulega też z natury bardzo cienka skóra na szyi. Ma skłonność do przesuszania się, ponieważ mało jest w niej gruczołów tłuszczowych. Jest także mniej jędrna, co powoduje, że szybciej się starzeje.

Genetyka rządzi się nieubłaganymi prawami. Po okresie wzrostu, dojrzewania i rozkwitu następuje najmniej przyjemny czas – starzenie się. Zmniejsza się liczba aktywnych komórek w tkankach, w tym fibroblastów odpowiedzialnych z produkcje włókien kolagenowych i elastynowych. Odnowa komórkowa w naskórku przebiega wolniej, zmniejszają się jego możliwości ochronne, przepustowość na składniki aktywne i jednocześnie pogłębia się odwodnienie. Skutki tych zmian stają się widoczne głównie tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza, a więc na twarzy, szyi i dekolcie, który też nie ma podściółki tłuszczowej, nie ma też mięśni niezbędnych dla zachowania elastyczności.

Wprawdzie nie możemy odwrócić procesów starzenia się skóry, ale możemy, a wręcz musimy nieustannie pielęgnować ją i odżywiać za pomocą zabiegów pielęgnacyjnych aktywnie nawilżających naszą skórę.

Aby wyjść naprzeciw tym zapotrzebowaniom stworzyliśmy rytuały rewitalizujące przy użyciu najnowocześniejszych technologii dostępnych medycynie estetycznej oraz z zastosowaniem kosmetyków zawierających aktywne biologicznie składniki dobroczynnie wpływające na odżywienie naszej skóry.

Polecamy zabiegi:

GOLD MASK 24K

HARD PEEL

INFUZJA TLENOWA