Zimne uderzenie – Kriolipoliza i Fala Uderzeniowa


KRIOLIPOLIZA + FALA UDERZENIOWA

Krioliopliza_Wrocław

Kriolipoliza jest zabiegiem trwale eliminującym komórki tłuszczowe. Polega na niszczeniu komórek tłuszczowych pod wpływem niskiej temperatury.

Podczas chłodzenia lipidy wypełniające komórkę tłuszczową ulegają krystalizacji (ze stanu ciekłego przechodzą w stały). Przez to zjawisko wzrasta  objętość komórki, co prowadzi do jej śmierci –  w wyniku uszkodzenia  błony komórkowej.

 W komórce ustają też procesy życiowe, czego konsekwencją jest jej apoptoza (zaprogramowana śmierć komórki) po ok. 3 dniach od zabiegu.

 

Jednak najważniejszą odpowiedzią organizmu na chłodzenie jest powstanie stanu zapalnego, w przebiegu którego dochodzi do jego oczyszczania z uszkodzonych i martwych komórek. Powstałe zapalenie tkanki podskórnej może utrzymać się nawet kilka tygodni – przez to ostateczne efekty widoczne są nawet po 3 miesiącach od zabiegu. Uwolniony z komórek tłuszcz wydalany jest z organizmu w trakcie procesów metabolicznych. W przypadku dużej ilości tkanki tłuszczowej do usunięcia, zabieg poleca się powtórzyć po miesiącu. Ważne, aby między zabiegami stosować odpowiednią dietę niskotłuszczową, pić duże ilości wody oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Spełnienie tych czynników zagwarantuje lepsze efekty zabiegowe.

 

Dla uzyskania maksimum efektów, zabieg kriolipolizy warto połączyć z falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa dobrana do zabiegu w promocyjnej cenie zamiast 1̶7̶9̶,̶9̶9̶, jedyne 125 zł!

Zabieg z użyciem fali uderzeniowej polega na kontrolowanym dostarczaniu fali dźwiękowej o określonej energii i częstotliwości. Podczas Fala uderzeniowa - zabieg antycellulitowy - Wrocławzabiegu energia przekazywana jest za pomocą głowicy nawet do 5 cm w głąb skóry.

Aplikacja fali dźwiękowej wywołuje drgania w tkance łącznej, które zwiększają przepuszczalność błony komórkowej, ułatwiając rozpad adipocytów ( komórek tłuszczowych ) na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol.

 Następnie – tak jak w przypadku kriolipolizy – zostają one usunięte w trakcie procesów metabolicznych z organizmu.

Połączenie tych dwóch metod w trakcie zabiegu pozwala na uszkodzenie większej ilości komórek tłuszczowych (fala uderzeniowa uszkadza dodatkowo błony komórkowe, które zostały już naruszone podczas kriolipolizy), przez co osiągamy najlepsze możliwe efekty zabiegowe.

Dodatkowo fala uderzeniowa powoduje pobudzenie fibroblastów do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny. Wpływa to znacząco na kondycję skóry – staje się ona bardziej jędrna i napięta.

Poprzez mechaniczne drgania wywołanie w tkance, poprawiamy również cyrkulację limfy, co wpływa na zmniejszenie widoczności cellulitu.

Zabieg można zarezerwować online w promocyjnej cenie: Zimne Uderzenie – Kriolipoliza de Lux już teraz 450 zł!