LIPOLIZA INIEKCYJNA I KRIOLIPOLIZA


Zabieg lipolizy iniekcyjnej

Zabieg redukcji tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na deponowaniu w tkance tłuszczowej specjalnego preparatu mającego działanie lipolityczne.

Z chemicznego punktu widzenia lipoliza jest procesem polegającym na rozpadzie komórek tłuszczowych na kwasy tłuszczowe i glicerol, które zostają następnie uwolnione do krwioobiegu.

Taki rozpad komórek tłuszczowych pozwala na ich łatwiejsze usunięcie z organizmu wraz z procesami metabolicznymi.

Lipoliza jest idealnym zabiegiem na miejscowe złogi tkanki tłuszczowej, które ciężko wypracować dietą oraz ćwiczeniami.

Podczas zabiegu używa się preparatu, który naturalnie występuje w organizmie ludzkim – fosfatydylocholiny.

.

.

.

.

Dla uzyskania najlepszych efektów zabiegowych, lipolizę iniekcyjną warto poprzedzić zabiegiem kriolipolizy.

Zabieg kriolipolizy we Wrocławiu

Kriolipoliza Wrocław

Kriolipoliza jest zabiegiem trwale eliminującym komórki tłuszczowe. Polega na niszczeniu komórek tłuszczowych pod wpływem niskiej temperatury.

Podczas chłodzenia lipidy wypełniające komórkę tłuszczową ulegają krystalizacji (ze stanu ciekłego przechodzą w stały). Przez to zjawisko wzrasta objętość komórki, co prowadzi do jej śmierci – w wyniku uszkodzenia błony komórkowej.

W komórce ustają też procesy życiowe, czego konsekwencją jest jej apoptoza (zaprogramowana śmierć komórki) po ok. 3 dniach od zabiegu.

Jednak najwaniejszą odpowiedzią organizmu na chłodzenie jest powstanie stanu zapalnego, w przebiegu którego dochodzi do jego oczyszczania z uszkodzonych i martwych komórek.

Powstałe zapalenie tkanki podskórnej może utrzymać się nawet kilka tygodni – przez to ostateczne efekty widoczne są nawet po 3 miesiącach od zabiegu.

Uwolniony z komórek tłuszcz wydalany jest z organizmu w trakcie procesów metabolicznych.

Wykonanie kriolipolizy 2 tygodnie przed zabiegiem lipolizy iniekcyjnej pozwala na usunięcie większej ilości komórek tłuszczowych w miejscach ich największego nagromadzenia.

.

Polecana procedura zabiegowa:

KRIOLIPOLIZA po 2 tygodniach LIPOLIZA INIEKCYJNA po 4 tygodniach od lipolizy powtórka kriolipolizy lub lipolizy ( według opinii kosmetologa )