Fale radiowe RF


Fale Radiowe RF – Lifting Bez SkalpelaRF beauty

 

Na czym polega dobroczynne działanie fal radiowych na strukturę skóry?

Współczesna kosmetologia wykorzystuje właściwości fal radiowych w walce o piękny wygląd. Fale radiowe w kosmetyce pozwalają na wykonywanie liftingu skóry, twarzy, szyi i dekoltu bez użycia skalpela. Zabiegi nie tylko niwelują efekty starzenia, ale działają również zapobiegawczo zwiększając gęstość i odporność skóry.
Poprzez stymulację falą radiową zachodzi proces diatermii, czyli wytwarzania ciepła wewnątrz komórek. Ciepło endogenne tkanek wzrasta, przez co włókna kolagenowe napinają się, dzięki czemu poprawia się elastyczność i ujędrnienie skóry, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Dzięki tej metodzie energia dociera do zarówno do płytszych jak i głębszych warstw skóry pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dochodzi do odżywienia skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie metabolizmu tkankowego oraz transportu tlenu do tkanek. Usuwane są produkty przemian komórkowych, następuje redukcja wolnych rodników oraz zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych dla składników aktywnych.

Dodatkowo zabieg należy do miłych i relaksujących, dzięki odczuwaniu przyjemnego ciepła i odprężaniu mięśni twarzy. Pierwsze rezultaty spłycenia drobnych zmarszczek mimicznych oraz zwiększenie jędrności i napięcia skóry są widoczne niemal natychmiast. Efekt dogłębnej poprawy gęstości skóry pojawia się stopniowo w ciągu od 2 do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu, ponieważ przez ten czas trwa pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu, powodując przebudowanie struktury skóry i jej odmłodzenie. Najlepsze rezultaty występują u osób w wieku powyżej 50 lat, u których skóra łatwiej reaguje na bodźce stymulujące. U osób starszych wyniki są również dobre jednak trzeba zastosować więcej zabiegów, zaś u młodszych pacjentów po 30 roku życia powoduje podtrzymanie ilości kolagenu traconego z upływem czasu.
Po terapii skóra może być lekko zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk, ale objawy te mijają po paru godzinach. Twarz należy zabezpieczać kremem z filtrami UVA i UVB oraz dbać o nawilżanie. Unikamy intensywnego nasłoneczniania do dwóch miesięcy po zakończonej serii.
Seria rytuałów odmładzających skórę twarzy, okolic oczu, szyi i dekoltu obejmuje 4 do 5 zabiegów wykonywanych w odstępie 3 tygodni, a efekty utrzymują się w zależności od indywidualnych predyspozycji skóry od 2 do 5 lat.

Działanie RF na twarz:

– reorganizacja włókien kolagenu – lifting i ujędrnienie skóry, oraz spłycenie zmarszczek
– wzrost syntezy nowego kolagenu – biorewitalizacja
– zwiększenie gęstości i elastyczności skóry
– napięcie tkanki łącznej – remodeling, poprawa konturów i struktury 3D skóry
– niwelowanie obrzęków pod oczami
– likwidacja opadających policzków, poprawa owalu twarzy
– redukcja podbródka

Przeciwwskazania:

RF– choroby nowotworowe;
– rozrusznik serca;
– ostre zapalenie stawów i kości;
– implanty;
– ciąża;
– tendencja do krwawienia;
– nadciśnienie;
– przerwanie ciągłości skóry;
– oparzenie skóry lub rekonwalescencja po oparzeniach;
– ropnie tkanek miękkich;
– zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła;
– poważne choroby zakaźne np. gruźlica;

Zabieg re-modelingu przy pomocy fali radiowej RF – 335zł (twarz, szyja, dekolt + maska algowa)

Fala radiowa twarz 250 zł

Fala radiowa okolice oczu 150 zł

Fala radiowa okolice oczu jako dodatek do zabiegu 75 zł

Pakiet Vip x 4 – 750 zł

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jak wygląda zabieg falami radiowymi?

Terapia RF, znana również jako radiofrekwencja, opiera się głównie na stosowaniu fali elektromagnetycznej do masażu określonych obszarów ciała. Specjalna głowica emituje fale elektromagnetyczne, które przenikają głęboko w skórę, wpływając na tkanki podskórne. Podczas zabiegu fale radiowe są skoncentrowane na skórze właściwej, co stymuluje fibroblasty, czyli komórki skóry, do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Dodatkowo, terapia RF pobudza układ limfatyczny i krwionośny, co zwiększa metabolizm w tkankach.

 • Co ile powtarzać RF?

Zalecana jest seria 5 do 10 zabiegów w odstępnie 1 tygodnia. Efekty widoczne są zaraz po wykonanym zabiegu i narastają w ciągu kolejnych 3 – 4 miesięcy.

 • Jakie są rodzaje fal radiowych?

W przypadku fal monopolarnych, używane są dwie elektrody: bierna (uziemienie), która wymaga bezpośredniego kontaktu z ciałem klientki, oraz czynna, która emituje falę radiową. Prąd przepływa od elektrody czynnej przez ciało pacjenta do elektrody biernej, a następnie wraca do urządzenia, tworząc zamknięty obwód. Ta metoda dociera najgłębiej podgrzewając tkanki. W przypadku fal bipolarnych, używane są dwie elektrody czynne umieszczone na jednej głowicy, nie ma elektrody uziemiającej. Prąd przepływa między tymi elektrodami, a penetracja jest znacznie bardziej ograniczona. W przypadku fal multipolarnych, wykorzystuje się co najmniej trzy elektrody: jedną elektrodę ujemną i pozostałe elektrody dodatnie. 

 • Jak wygląda twarz po radiofrekwencji?

  Lepsze napięcie skóry: radiofrekwencja stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do zwiększenia jędrności i elastyczności skóry. Redukcja zmarszczek i linii mimicznych. Skóra staje się bardziej gładka i odmłodzona. Poprawa konturu twarzy: wyeksponowanie linii żuchwy, uniesienia policzków. Poprawa tekstury skóry, m.in. redukcja blizn, zmniejszenie rozszerzonych porów i nierówności. Efekt odświeżający: radiofrekwencja pobudza krążenie krwi i limfatyczne, co może przyczynić się do odświeżenia skóry i poprawy jej kolorytu.

 • Po jakim czasie widać efekty po falach radiowych?

Zazwyczaj pierwsze efekty po zabiegu radiofrekwencji są widoczne już po wykonaniu jednego zabiegu, ale optymalny efekt pojawia się zwykle około 2-3 tygodni po zakończeniu całej serii zabiegów. Aby utrzymać osiągnięte rezultaty, zaleca się przeprowadzanie zabiegu raz na 1-2 miesiące.

 • Ile kosztuje zabieg falami radiowymi?
 1. Zabieg na twarz- 250 zł
 2. Zabieg twarz+ szyja- 270 zł
 3. Zabieg twarz+ szyja+ dekolt- 300zł
 4. Zbieg na okolice oka- 150 zł
 • Ile trwa zabieg RF na twarz?

Zabieg na twarz trwa około 30 minut, jeśli zabieg obejmuje twarz, szyję i dekolt wówczas procedura zabiegowa może potrwać godzinę. Na wybraną partię ciała należy przygotować się na 40 minut zabiegu.

 • Czy warto robić RF?

Wykonując zabieg radiofrekwencji, nie tylko stymulujemy produkcję nowych włókien kolagenowych, a istniejące już w skórze włókna obkurczają się. Osiągamy wygładzenie skóry, poprawę owalu twarzy oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek. Skóra jest odświeżona i nabiera zdrowego wyglądu. Podczas zabiegu radiofrekwencji wykorzystuje się zjawisko podgrzewania tkanek do temperatury około 40-45 stopni Celsjusza. Ciepło generowane w skórze powoduje skrócenie i zagęszczenie kolagenu oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W konsekwencji ciepła następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co poprawia dotlenienie, odżywienie skóry oraz jej metabolizm.

 • Czy RF boli?

Podczas zabiegu radiofrekwencji może wystąpić pewne uczucie dyskomfortu lub delikatnego pieczenia. Intensywność tego dyskomfortu może się różnić w zależności od indywidualnej wrażliwości pacjenta, urządzenia używanego przez specjalistę oraz ustawień energii aplikowanej na skórę. Jednak większość pacjentów opisuje doznania podczas zabiegu jako łagodne i dobrze tolerowane. Może wystąpić uczucie ciepła.

 • Ile zabiegów RF?
  Najczęściej przeprowadza się od 5 do 10 zabiegów. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, ale optymalne rezultaty są widoczne około 2-3 tygodnie po zakończeniu całej serii zabiegów. Chcąc utrzymać na dłużej efekty, zaleca się powtarzanie zabiegu co 2 miesiące.
Rezerwacja online

Tel.: 505 455 777