Fale radiowe RF


Fale Radiowe RF – Lifting Bez SkalpelaRF beauty

 

Na czym polega dobroczynne działanie fal radiowych na strukturę skóry?

Współczesna kosmetologia wykorzystuje właściwości fal radiowych w walce o piękny wygląd. Fale radiowe w kosmetyce pozwalają na wykonywanie liftingu skóry, twarzy, szyi i dekoltu bez użycia skalpela. Zabiegi nie tylko niwelują efekty starzenia, ale działają również zapobiegawczo zwiększając gęstość i odporność skóry.
Poprzez stymulację falą radiową zachodzi proces diatermii, czyli wytwarzania ciepła wewnątrz komórek. Ciepło endogenne tkanek wzrasta, przez co włókna kolagenowe napinają się, dzięki czemu poprawia się elastyczność i ujędrnienie skóry, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Dzięki tej metodzie energia dociera do zarówno do płytszych jak i głębszych warstw skóry pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dochodzi do odżywienia skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie metabolizmu tkankowego oraz transportu tlenu do tkanek. Usuwane są produkty przemian komórkowych, następuje redukcja wolnych rodników oraz zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych dla składników aktywnych.

Dodatkowo zabieg należy do miłych i relaksujących, dzięki odczuwaniu przyjemnego ciepła i odprężaniu mięśni twarzy. Pierwsze rezultaty spłycenia drobnych zmarszczek mimicznych oraz zwiększenie jędrności i napięcia skóry są widoczne niemal natychmiast. Efekt dogłębnej poprawy gęstości skóry pojawia się stopniowo w ciągu od 2 do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu, ponieważ przez ten czas trwa pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu, powodując przebudowanie struktury skóry i jej odmłodzenie. Najlepsze rezultaty występują u osób w wieku powyżej 50 lat, u których skóra łatwiej reaguje na bodźce stymulujące. U osób starszych wyniki są również dobre jednak trzeba zastosować więcej zabiegów, zaś u młodszych pacjentów po 30 roku życia powoduje podtrzymanie ilości kolagenu traconego z upływem czasu.
Po terapii skóra może być lekko zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk, ale objawy te mijają po paru godzinach. Twarz należy zabezpieczać kremem z filtrami UVA i UVB oraz dbać o nawilżanie. Unikamy intensywnego nasłoneczniania do dwóch miesięcy po zakończonej serii.
Seria rytuałów odmładzających skórę twarzy, okolic oczu, szyi i dekoltu obejmuje 4 do 5 zabiegów wykonywanych w odstępie 3 tygodni, a efekty utrzymują się w zależności od indywidualnych predyspozycji skóry od 2 do 5 lat.

Działanie RF na twarz:

– reorganizacja włókien kolagenu – lifting i ujędrnienie skóry, oraz spłycenie zmarszczek
– wzrost syntezy nowego kolagenu – biorewitalizacja
– zwiększenie gęstości i elastyczności skóry
– napięcie tkanki łącznej – remodeling, poprawa konturów i struktury 3D skóry
– niwelowanie obrzęków pod oczami
– likwidacja opadających policzków, poprawa owalu twarzy
– redukcja podbródka

Przeciwwskazania:

RF– choroby nowotworowe;
– rozrusznik serca;
– ostre zapalenie stawów i kości;
– implanty;
– ciąża;
– tendencja do krwawienia;
– nadciśnienie;
– przerwanie ciągłości skóry;
– oparzenie skóry lub rekonwalescencja po oparzeniach;
– ropnie tkanek miękkich;
– zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła;
– poważne choroby zakaźne np. gruźlica;

Zabieg re-modelingu przy pomocy fali radiowej RF – 335zł (twarz, szyja, dekolt + maska algowa)

Fala radiowa twarz 250 zł

Fala radiowa okolice oczu 150 zł

Fala radiowa okolice oczu jako dodatek do zabiegu 75 zł

Pakiet Vip x 4 – 750 zł

Zapraszamy do rezerwacji zabiegów online:

Zarezerwuj online
  • Tel.: 505 455 777