Mikrodermabrazja diamentowa


Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja należy do zabiegów pielęgnacyjnych polegających na mechanicznym złuszczaniu naskórka przy pomocy diamentowej głowicy. W kontrolowany sposób ścierane są martwe komórki naskórka mikro-warstwa po mikro warstwie (usuwana jest tylko wierzchnia, zrogowaciała warstwa komórek) aż do pożądanego poziomu, pod stałym nadzorem wizualnym. W efekcie następuje szybkie i niezwykle intensywne powstawanie nowych komórek, poprawia się jakość skóry i jej kolorytu. Pomimo powierzchniowego oddziaływania, zmiany histologiczne obserwowane w mikroskopie elektronowym dotyczą nie tylko naskórka, ale też skóry właściwej. Następuje pogrubienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny.

Następnym efektem mikrodermabrazji jest wyeliminowanie toksyn i odtrucie głębszych warstw skóry wskutek zastosowania elementów masażu próżniowego (głowica zasysa złuszczaną partię skóry), dzieje się tak gdyż powodujemy silne dotlenienie skóry i poprawiamy mikrokrążenie.Diamentowa skóra

Na skutek złuszczenia naskórka następuje redukcja widoczności ujść gruczołów łojowych, porów oraz zmniejsza się ilość zaskórników. Skóra staje się odświeżona i idealnie przygotowana do zabiegów nawilżających. Wydatnie zwiększa się absorpcja aplikowanych preparatów co zapewnia spektakularny efekt. Doskonałym uzupełnieniem delikatnej mikrodermabrazji może być peeling chemiczny np. migdałowy, który delikatnie złuszcza naskórek, ale przede wszystkim nawilża. Dodatkowo pobudzone zostają do pracy fibroblasty oraz zwiększa się jędrność i elastyczność skóry.

Mikrodermabrazję stosujemy także w przypadku leczenia rozstępów, czy też rogowacenia przymieszkowego. Dodatkowo zmniejsza widoczność blizn i przebarwień.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, ponieważ na bieżąco kontrolowana jest ilość i głębokość ścieranego naskórka. Siłę działania mikrodermabrazji dostosowuje się indywidualnie do problemu, rodzaju skóry, ilości wizyt. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, może pojawić się uczucie mrowienia lub rozgrzania i przejściowy rumień pozabiegowy.

Wpływ mikrodermabrazji na skórę

Poprawa jakości skóry (struktury i kolorytu), zwiększenie elastyczności, zmniejszenie rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, usunięcie zaskórników, spłycenie powierzchownych zmarszczek, wygładzenie skóry, usunięcie przebarwień posłonecznych (lub starczych), zmniejszenie łojotoku, skóra świeższa i młodsza, Wzrasta także przepustowość skóry, a w związku z tym intensyfikuje się absorpcja substancji aktywnych w kosmetykach.

Wskazania do mikrodermabrazji

Trądzik pospolity, zaskórniki, blizny potrądzikowe, łojotok, zaskórniki, prosaki, rogowacenie okołomieszkowe, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, blizny zanikowe, przebarwienia i odbarwienia, szorstki, zrogowaciały naskórek, rozstępy, odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu ust i szyi, zabieg jest idealnym przygotowaniem do wielu innych zabiegów.

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji

Zakażenia wirusowe: brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny, zakażenia bakteryjne(liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa), zakażenia grzybicze, trądzik krostkowy, ropowiczy, trądzik różowaty, skóra powiek, przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry), nowotwory skóry i znamiona, naczyniaki jamiste, terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa, skłonność do koloidów (bliznowców), zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy) skóra z tendencją do powstawania naczynek, tendencja do powstawania blizn i bliznowców, aktywny trądzik, cukrzyca.

Pielęgnacja i przygotowanie skóry przed zabiegiem mikrodermabrazji

5 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, zabiegów laserowych na okolice twarzy, woskowania, szorstkich gąbek/szczoteczek do czyszczenia twarzy, żelów i kremów złuszczających do twarzy, opalania skóry.

Follow up

Unikanie opalania przez 30 dni po zabiegu, kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 48 godzin po zabiegu, picie ok. 2l wody mineralnej dziennie (uelastycznia dodatkowo skórę), na dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze co najmniej 25, (najlepiej faktor 50), przez tydzień unikać : solarium, sauny, fitnessu, depilacji, peelingu.

Częstotliwość zabiegów

Co 2-3 tygodnie w leczeniu trądzika i zmian potrądzikowych, cykl obejmuje 5-10 zabiegów. Co 3-4 tygodnie w zabiegach odmładzających, cykl około 5 zabiegów, poleca się wykonanie 2 sesji w ciągu roku. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 8 – 12 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji, regularnie w razie potrzeby jako oczyszczenie i odświeżenie skóry.

Cena:Mikrodermabrazja Wrocław

Mikrodermabrazja twarzy – 120 zł (serum nawilżające + maska algowa)