Kriolipoliza


Kriolipoliza – nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza - Salon Wrocław

Kriolipoliza

Od lat 80 i 90 XX wieku, gdy ogromnym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się zabiegi chirurgicznego odsysania tkanki tłuszczowej, uwaga lekarzy skupiła się na tym, jak podobne efekty uzyskać w sposób mniej radykalny.
Przełomem okazały się opublikowane w 2008 roku wyniki badań naukowców z Harvard Medical School potwierdzające, że komórki tłuszczowe są wyjątkowo wrażliwe na zimno, a schłodzenie podskórnej tkanki tłuszczowej prowadzi do jej miejscowej redukcji nie powodując przy tym uszkodzeń skóry i tkanek sąsiednich. Moment ten uznano za narodziny kriolipolizy – bezinwazyjnej, skutecznej i bezpiecznej metody selektywnej redukcji tkanki tłuszczowej. Prowadzone w kolejnych latach badania potwierdziły również wysoką efektywność tej metody w redukcji cellulitu. Obecnie przez wielu specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetologii kriolipoliza uważana jest za jedną z

najlepszych metod miejscowego modelowania sylwetki

Zabiegi kriolipolizy polecane są szczególnie osobom z niewielkimi lub umiarkowanymi depozytami tłuszczowymi zlokalizowanymi w obrębie brzucha, „boczków”, pleców i ud, których mimo stosowania diet i innych metod odchudzania nie udało się pozbyć. Choć mechanizm działania jest zupełnie inny niż w przypadku liposukcji czy lipolizy iniekcyjnej, nierzadko kriolipoliza przedstawiana jest jako alternatywa dla tych metod. Związane jest to z jej wyjątkową skutecznością i bezpieczeństwem.

Kriolipoliza-uda

Zabiegi kriolipolizy we Wrocławiu

Zabieg kriolipolizy w naszym Instytucie we Wrocławiu

polega na kontrolowanym obniżeniu temperatury wybranego obszaru ciała za pomocą urządzenia wyposażonego w specjalne aplikatory chłodzące. Spektrum oddziaływania niskich temperatur ustalane jest indywidualnie w zależności od miejsca przyłożenia. Zasysany przez aparat fałd skórny poddawany jest działaniu niskiej temperatury. Wrażliwe na zimno komórki podskórnej tkanki tłuszczowej –  adipocyty, ulegają uszkodzeniu i zniszczeniu, a następnie wraz z uwolnionymi z nich substancjami w przeciągu kolejnych tygodni zostają stopniowo usunięte z organizmu.

Proces eliminacji nagromadzonego tłuszczu trwa od dwóch do czterech miesięcy

Na efekty zabiegu trzeba więc poczekać. Ale to czekanie się opłaca – jak wykazują badania, średni ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej już po jednym zabiegu to 20 – 25%. Zabieg jest bezbolesny. Dysponujemy profesjonalnymi, certyfikowanymi urządzeniami o zróżnicowanych wielkościach głowic. Największe z nich są w stanie zassać od 40-60% więcej tkanki tłuszczowej niż w standardowych modelach urządzeń do kriolipolizy (warto na to zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu kosmetycznego oferującego usługę kriolipolizy). Idealnie sprawdzają się w wyszczuplaniu okolic brzucha i talii, sprzyjają także znacznemu zmniejszeniu obwodów ud. Istnieje również możliwość modelowania partii wyjątkowo trudnych przy pomocy mniejszych głowic, przeznaczonych do redukowania tkanki tłuszczowej na ramionach czy nad kolanami.

Zabieg kriolipolizy trwa w zależności od okolicy ciała i ilości przyłożeń trwa od 70 minut do 150 minut.

W opublikowanym w 2013 roku w Dermatologic Surgery artykule,  Christine C. Dierick, Jean-Michel Mazer i wsp. uwzględnili ocenę satysfakcji po zabiegach kriolipolizy. Spośród 243 badanych, którzy w latach 2009 – 2012 korzystali z zabiegów w ośrodkach w Belgii i Francji 73% efekty oceniło jako zadowalające lub nadzwyczaj zadowalające, a aż 82% stwierdziło, że zabieg kriolipolizy poleciłoby swoim znajomym jako metodę trwałego pozbycia się miejscowego nadmiaru tłuszczu.

Przeciwwskazania:
 • osoby z wszczepionym sprzętem medycznym takim jak: stymulatory serca, urządzenia sztucznie podtrzymujące życie, przenośne urządzenia do pomiaru EKG;
 • choroby wątrobowe,
 • ciąża,
 • choroba Raynauda,
 • ostra pokrzywka pod wpływem zimna,
 • krioglobulinemia,
 • hipoproteinemia,
 • napadowa hemoglobinuria z zimna,
 • ostatnio przebyte operacje w obszarze zabiegu,
 • zaawansowana cukrzyca,
 • zaburzenia hormonalne powodowane rozstrojem pracy tarczycy;
 • niewskazana dla osób wrażliwych na zimno;
Wskazania:
Kriolipoliza Wrocław

wymrażanie tkanki tłuszczowej – kriolipoliza

Miejscowa otyłość trudna do zwalczenia przy pomocy diety i ćwiczeń w okolicach brzucha, talii i boczków, ud, nad-kolan i ramion, a także pleców.

Zabieg kriolipolizy trwale eliminuje komórki tłuszczowe (szczególnie wrażliwe na niskie temperatury) wywołując proces apoptozy czyli programowanej śmierci komórek, trwającej od 3 do 6 miesięcy.

Zalecenia:

Przygotowując się do zabiegu warto przejść na nisko-tłuszczową dietę (choć nie jest to konieczne), dwa dni przed zabiegiem można zwiększyć spożycie wody i ograniczyć alkohol czy napoje kofeinowe (kawa, czarna herbata, drinki energetyzujące). Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów po terapii zimnem zalecane jest spożywanie 5 posiłków dziennie, aby mobilizować metabolizm tłuszczów, przyjmowanie większej ilości płynów oraz wzmożona aktywność fizyczna, w szczególności treningi cardio.

Cena zabiegu:

PROMOCJA dla nowych klientów! 290 zł   ̶3̶4̶9̶ ̶z̶ł̶  przyłożenie jednej głowicy!

 • 1 GŁOWICA- 349 ZŁ
 • 2 GŁOWICE 549 ZŁ
 • 3 GŁOWICE 790 ZŁ
 • 4 GŁOWICE 990 ZŁ
 • 6 GŁOWIC 1350 ZŁ
 • KRIOLIPOLIZA na podbródek 350 ZŁ

Jedno przyłożenie głowicy już od 225 zł (w pakiecie 6 przyłożeń)

Zarezerwuj online

Najczęściej zadawane pytania:

Jak długo utrzymuje się efekt po kriolipolizie?

Efekt po kriolipolizie, która jest niechirurgicznym zabiegiem redukcji tkanki tłuszczowej, może się różnić w zależności od osoby i innych czynników. Ogólnie rzecz biorąc, efekty można zauważyć po około 2-4 miesiącach od przeprowadzenia zabiegu, a pełne rezultaty mogą być widoczne po upływie 4-6 miesięcy. Chcąc utrzymać efekty kriolipolizy, ważne jest zdrowe odżywianie, regularna aktywność fizyczna i utrzymanie stabilnej wagi. Regularna kontrola masy ciała i zdrowy styl życia mogą pomóc w utrzymaniu pożądanej sylwetki po przeprowadzeniu kriolipolizy na stałe.

Ile razy należy powtórzyć zabieg kriolipolizy?

Liczba sesji kriolipolizy, które należy przeprowadzić, może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, obszarów ciała poddawanych zabiegowi i oczekiwanych rezultatów. Zwykle jednak jedna sesja kriolipolizy może być wystarczająca do osiągnięcia zadowalających rezultatów. Podczas konsultacji z kosmetologiem zostaną ocenione obszary, które mają być poddane zabiegowi, oraz określone cele pacjenta. Na podstawie tych informacji można ustalić liczbę sesji, które będą potrzebne do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Gdy obszar zabiegowy jest większy, po pierwszym zabiegu zalecana jest powtórka po upływie co najmniej miesiąca.

Czy kriolipoliza jest zdrowa?

Kriolipoliza jest uważana za stosunkowo bezpieczną i nieinwazyjną metodę redukcji tkanki tłuszczowej. Została zatwierdzona przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków do stosowania w celu zmniejszenia miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Należy również pamiętać, że kriolipoliza nie jest odpowiednia dla każdego. Osoby z pewnymi schorzeniami, takimi jak nietolerancja zimna, choroby Raynauda, choroby wątroby czy zaburzenia krzepnięcia krwi, mogą nie kwalifikować się do tego zabiegu.

Czy kriolipoliza daje efekt?

Zabieg kriolipolizy daje dobre efekty w redukcji tkanki tłuszczowej w obszarach poddanych zabiegowi. Ta nieinwazyjna metoda wykorzystuje kontrolowane zamrażanie komórek tłuszczowych, powodując ich uszkodzenie. Następnie organizm usuwa uszkodzone komórki tłuszczowe w naturalnym procesie metabolicznym. W badaniach klinicznych wykazała skuteczność w redukcji tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała, takich jak brzuch, biodra, uda, ramiona czy podbródek. Rezultaty mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech organizmu, obszarów poddanych zabiegowi oraz oczekiwanych rezultatów. Wielu pacjentów zgłasza zauważalne zmniejszenie obwodu ciała i widoczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej po przeprowadzeniu kriolipolizy.

Ile można schudnąć po kriolipolizie?

Kriolipoliza nie jest skuteczną metodą na utratę wagi. Jej głównym celem jest redukcja miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała, a nie ogólna utrata masy ciała.

Czego nie wolno robić po kriolipolizie?

Nie poddawaj się gorącym kąpielom, saunie czy intensywnym ćwiczeniom fizycznym: Po zabiegu zaleca się unikanie gorących kąpieli, sauny, jacuzzi i intensywnego ćwiczenia fizycznego przez kilka dni. Skoncentruj się na odpoczynku i daj swojemu ciału czas na regenerację. Pij wodę i dbaj o niskotłuszczową dietę. Unikaj nadmiernego wystawiania się na słońce lub na solarium: Skóra może być wrażliwa po kriolipolizie, dlatego ważne jest unikanie nadmiernego nasłonecznienia lub korzystania z solarium w okresie rekonwalescencji. Jeśli musisz być na słońcu, pamiętaj o stosowaniu wysokiej ochrony przeciwsłonecznej.

Która kriolipoliza jest najlepsza?

Zdecydowanie najlepsze do zabiegu kriolipolizy są silikonowe głowice, dzięki którym nie występuje ryzyko odmrożenia skóry. Ponadto można je dokładniej dopasować do obszaru zabiegowego. Dzięki tej właściwości wykorzystujemy w pełni możliwości sprzętu. Silikonowe głowice zmniejszają prawdopodobieństwo powstania siniaków w miejscu zabiegowym.

Co dzieje się z tkanką tłuszczową podczas zabiegu?

Po wystawieniu na niskie temperatury, komórki tłuszczowe stopniowo ulegają procesowi apoptozy, czyli programowanej śmierci komórki. Uszkodzone komórki tłuszczowe są stopniowo eliminowane z organizmu w naturalny sposób, poprzez proces metaboliczny. Organizm rozpoznaje uszkodzone komórki jako obce i stopniowo je usuwa. Cały proces eliminacji uszkodzonych komórek tłuszczowych odbywa się stopniowo, co oznacza, że widoczne rezultaty po zabiegu kriolipolizy mogą być obserwowane w ciągu kilku tygodni lub miesięcy po przeprowadzeniu zabiegu. Podczas tego okresu organizm metabolizuje i usuwa uszkodzone komórki tłuszczowe.

Ile kosztuje zabieg kriolipolizy?

W naszym Instytucie Urody Fantastic Body przy pierwszej wizycie jako nowy klient, otrzymają Państwo cenę promocyjną 290 zł za przyłożenie jednej głowicy, regularna cena zabiegu z jednym przyłożeniem to 349 zł, dwie głowice 549 zł, trzy głowice 790 zł, cztery 990 zł. Kriolipoliza na podbródek 350 zł. Nasz najlepszy pakiet to 6 głowic w cenie 1350 zł.

Ile przyłożeń kriolipolizy na brzuch?

W zależności od wielkości obszaru zabiegowego możemy dobrać odpowiednią ilość głowic (przyłożeń) do zabiegu. Możemy skupić działanie jedynie na tkance tłuszczowej pod pępkiem lub jeśli jest taka potrzeba umieścić głowice również nad pępkiem. Częstym problemem są także boczki, wówczas używamy symetrycznie dwóch głowic po bokach. Wszystko zależy od wyglądu obszaru zabiegowego. Od 20.02.2023  promocja: „Wiosenne Rewolucje”: dwa przyłożenia (w czasie jednej sesji) – 549 zł. Promocja ważna do wyczerpania terminów – szczegóły pod nr  tel. 505 455 777 – oferta dostępna on- line