Kriolipoliza


Kriolipoliza – nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza - Salon Wrocław

Kriolipoliza

Od lat 80 i 90 XX wieku, gdy ogromnym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się zabiegi chirurgicznego odsysania tkanki tłuszczowej, uwaga lekarzy skupiła się na tym, jak podobne efekty uzyskać w sposób mniej radykalny.
Przełomem okazały się opublikowane w 2008 roku wyniki badań naukowców z Harvard Medical School potwierdzające, że komórki tłuszczowe są wyjątkowo wrażliwe na zimno, a schłodzenie podskórnej tkanki tłuszczowej prowadzi do jej miejscowej redukcji nie powodując przy tym uszkodzeń skóry i tkanek sąsiednich. Moment ten uznano za narodziny kriolipolizy – bezinwazyjnej, skutecznej i bezpiecznej metody selektywnej redukcji tkanki tłuszczowej. Prowadzone w kolejnych latach badania potwierdziły również wysoką efektywność tej metody w redukcji cellulitu. Obecnie przez wielu specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetologii kriolipoliza uważana jest za jedną z

najlepszych metod miejscowego modelowania sylwetki

Zabiegi kriolipolizy polecane są szczególnie osobom z niewielkimi lub umiarkowanymi depozytami tłuszczowymi zlokalizowanymi w obrębie brzucha, „boczków”, pleców i ud, których mimo stosowania diet i innych metod odchudzania nie udało się pozbyć. Choć mechanizm działania jest zupełnie inny niż w przypadku liposukcji czy lipolizy iniekcyjnej, nierzadko kriolipoliza przedstawiana jest jako alternatywa dla tych metod. Związane jest to z jej wyjątkową skutecznością i bezpieczeństwem.

Kriolipoliza-uda

Zabiegi kriolipolizy we Wrocławiu

Zabieg kriolipolizy w naszym Instytucie we Wrocławiu

polega na kontrolowanym obniżeniu temperatury wybranego obszaru ciała za pomocą urządzenia wyposażonego w specjalne aplikatory chłodzące. Spektrum oddziaływania niskich temperatur ustalane jest indywidualnie w zależności od miejsca przyłożenia. Zasysany przez aparat fałd skórny poddawany jest działaniu niskiej temperatury. Wrażliwe na zimno komórki podskórnej tkanki tłuszczowej –  adipocyty, ulegają uszkodzeniu i zniszczeniu, a następnie wraz z uwolnionymi z nich substancjami w przeciągu kolejnych tygodni zostają stopniowo usunięte z organizmu.

Proces eliminacji nagromadzonego tłuszczu trwa od dwóch do czterech miesięcy

Na efekty zabiegu trzeba więc poczekać. Ale to czekanie się opłaca – jak wykazują badania, średni ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej już po jednym zabiegu to 20 – 25%. Zabieg jest bezbolesny. Dysponujemy profesjonalnymi, certyfikowanymi urządzeniami o zróżnicowanych wielkościach głowic. Największe z nich są w stanie zassać od 40-60% więcej tkanki tłuszczowej niż w standardowych modelach urządzeń do kriolipolizy (warto na to zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu kosmetycznego oferującego usługę kriolipolizy). Idealnie sprawdzają się w wyszczuplaniu okolic brzucha i talii, sprzyjają także znacznemu zmniejszeniu obwodów ud. Istnieje również możliwość modelowania partii wyjątkowo trudnych przy pomocy mniejszych głowic, przeznaczonych do redukowania tkanki tłuszczowej na ramionach czy nad kolanami.

Zabieg kriolipolizy trwa w zależności od okolicy ciała i ilości przyłożeń trwa od 70 minut do 150 minut.

W opublikowanym w 2013 roku w Dermatologic Surgery artykule,  Christine C. Dierick, Jean-Michel Mazer i wsp. uwzględnili ocenę satysfakcji po zabiegach kriolipolizy. Spośród 243 badanych, którzy w latach 2009 – 2012 korzystali z zabiegów w ośrodkach w Belgii i Francji 73% efekty oceniło jako zadowalające lub nadzwyczaj zadowalające, a aż 82% stwierdziło, że zabieg kriolipolizy poleciłoby swoim znajomym jako metodę trwałego pozbycia się miejscowego nadmiaru tłuszczu.

Przeciwwskazania:
 • osoby z wszczepionym sprzętem medycznym takim jak: stymulatory serca, urządzenia sztucznie podtrzymujące życie, przenośne urządzenia do pomiaru EKG;
 • choroby wątrobowe,
 • ciąża,
 • choroba Raynauda,
 • ostra pokrzywka pod wpływem zimna,
 • krioglobulinemia,
 • hipoproteinemia,
 • napadowa hemoglobinuria z zimna,
 • ostatnio przebyte operacje w obszarze zabiegu,
 • zaawansowana cukrzyca,
 • zaburzenia hormonalne powodowane rozstrojem pracy tarczycy;
 • niewskazana dla osób wrażliwych na zimno;
Wskazania:
Kriolipoliza Wrocław

wymrażanie tkanki tłuszczowej – kriolipoliza

Miejscowa otyłość trudna do zwalczenia przy pomocy diety i ćwiczeń w okolicach brzucha, talii i boczków, ud, nad-kolan i ramion, a także pleców.

Zabieg kriolipolizy trwale eliminuje komórki tłuszczowe (szczególnie wrażliwe na niskie temperatury) wywołując proces apoptozy czyli programowanej śmierci komórek, trwającej od 3 do 6 miesięcy.

Zalecenia:

Przygotowując się do zabiegu warto przejść na nisko-tłuszczową dietę (choć nie jest to konieczne), dwa dni przed zabiegiem można zwiększyć spożycie wody i ograniczyć alkohol czy napoje kofeinowe (kawa, czarna herbata, drinki energetyzujące). Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów po terapii zimnem zalecane jest spożywanie 5 posiłków dziennie, aby mobilizować metabolizm tłuszczów, przyjmowanie większej ilości płynów oraz wzmożona aktywność fizyczna, w szczególności treningi kardio.

Cena zabiegu:

Jedno przyłożenie głowicy już od 225 zł (w pakiecie 6 przyłożeń)

Zarezerwuj online

 

Od 20.02.2023  promocja: „Wiosenne Rewolucje”: dwa przyłożenia (w czasie jednej sesji) – 549 zł. Promocja ważna do wyczerpania terminów – szczegóły pod nr  tel. 505 455 777 – oferta dostępna on- line