Eksfoliacje – peelingi mechaniczne


W związku ze zmieniającymi się porami roku, powinniśmy odpowiednio dbać o nasza skórę i dopasować do niej właściwą pielęgnację. Jednym z najistotniejszych etapów w pielęgnacji są zabiegi złuszczające.

Dlaczego eksfoliacja jest tak ważna i na czym dokładnie polega?

Zabiegi te bazują na usunięciu martwych komórek, warstwy rogowej naskórka. Otwierają się ujścia mieszków włosowych, przez co substancje aktywne kosmetyków dostają się do głębszych warstw skóry i działają efektywniej. Pobudzone zostają fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Cera wyraźnie ulega poprawie. Zwężają się pory, skóra staje się promienna i napięta. Odpowiednio dobrany zabieg pozwoli nam pozbyć się tak uporczywych problemów jak przebarwienia, rozszerzone pory, zmarszczki mimiczne czy też blizny potrądzikowe.

W naszym gabinecie dostępne są różne różne rodzaje eksfoliacji, poczynając od podstawowych takich jak peelingi ziarniste, poprzez klasyczne metody uniwersalne, takie jak peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja oraz bardziej kompleksowe – łączące złuszczanie i nawilżaniem, czego idealnym przykładem jest oksybrazja, zwana inaczej peelingiem wodno – tlenowym.

Peelingi ziarniste – przeznaczone dla osób ze skórą tłustą, grubą, szorstką, z zaskórniakami. Działają powierzchownie, a usuwanie martwego naskórka zachodzi przy pomocy zawartych w preparacie drobinek i ziarnistości np. z pestek owoców.

Mikrodermabrazja – oczyszcza skórę poprzez mechaniczne ścieranie powierzchownych warstw naskórka. Przy mikrodermabrazji korundowej na skórę oddziałuje strumień kryształków natomiast przy diamentowej, diamentowe tarcze, które dzięki wibracjom usuwają martwe komórki i znacznie przyczyniają się do pogrubienia naskórka oraz zniwelowanie niedoskonałości takich jak rozszerzone pory, blizny potrądzikowe czy pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Oxybrazja – peeling tlenowo-wodny. Intensywnie nawilża i dotlenia. Jest alternatywą mikrodermabrazji dla cery wrażliwej, ponieważ nie powoduje podrażnień. Oczyszcza, odmładza i regeneruje skórę.

Oferta zabiegów złuszczających jest bardzo bogata. Wykwalifikowane kosmetolog odpowiednio dobiorą idealny peeling do potrzeb i problemów naszej cery. Zadbaj o zdrowy wygląd swojej skóry już teraz!