Eksfoliacje – peelingi mechaniczne


Eksfoliacje

W związku ze zmieniającymi się porami roku, powinniśmy odpowiednio dbać o nasza skórę i dopasować do niej właściwą pielęgnację. Jednym z najistotniejszych etapów w pielęgnacji są zabiegi złuszczające.

Dlaczego eksfoliacja jest tak ważna i na czym dokładnie polega?

Zabiegi te bazują na usunięciu martwych komórek, warstwy rogowej naskórka.  Ujścia mieszków włosowych zostają otwarte, przez co substancje aktywne kosmetyków dostają się do głębszych warstw skóry i działają efektywniej. Pobudzone zostają fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Cera wyraźnie ulega poprawie. Zwężają się pory, a skóra staje się promienna i napięta. Odpowiednio dobrany zabieg pozwoli nam pozbyć się tak uporczywych problemów jak przebarwienia, rozszerzone pory, zmarszczki mimiczne czy też blizny trądzikowe.

W naszym gabinecie dostępne są różne różne rodzaje eksfoliacji, poczynając od podstawowych takich jak peelingi ziarniste, poprzez klasyczne metody uniwersalne, takie jak peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja oraz bardziej kompleksowe – łączące złuszczanie i nawilżaniem, czego idealnym przykładem jest oksybrazja, zwana inaczej peelingiem wodno-tlenowym lub oczyszczanie wodorowe. 

  • Peelingi ziarniste – przeznaczone dla osób ze skórą tłustą, grubą, szorstką, z zaskórniakami. Działają powierzchownie, a usuwanie martwego naskórka zachodzi przy pomocy zawartych w preparacie drobinek i ziarnistości np. z pestek owoców. Tego typu peelingi nie wskazane są do cer wrażliwych naczyniowych, a także suchych.
  • Mikrodermabrazja – oczyszcza skórę poprzez mechaniczne ścieranie powierzchownych warstw naskórka. Przy mikrodermabrazji korundowej na skórę oddziałuje strumień kryształków, natomiast przy diamentowej, diamentowe tarcze, które dzięki wibracjom usuwają martwe komórki naskórka i znacznie przyczyniają się do pogrubienia tej warstwy skóry oraz zniwelowania niedoskonałości,  takich jak: rozszerzone pory, blizny trądzikowe, czy pierwsze oznaki starzenia się skóry.
  • Oxybrazja – peeling tlenowo-wodny. Intensywnie nawilża i dotlenia. Jest alternatywą mikrodermabrazji dla cery wrażliwej, ponieważ nie powoduje podrażnień. Oczyszcza, odmładza i regeneruje skórę. Wspaniale sprawdzi się także dla cery naczyniowej, powodując zwężenie naczynek krwionośnych i redukcję przebarwień. Wykorzystując tlen podczas zabiegu jesteśmy w stanie zapewnić skórze dotlenienie oraz zlikwidować bakterie beztlenowe.

 

Fantastic_Body

 

Oferta zabiegów złuszczających jest bardzo bogata. Wykwalifikowane kosmetolog odpowiednio dobiorą idealny peeling do potrzeb i problemów naszej cery.

 

Zadbaj o zdrowy wygląd swojej skóry już teraz!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami.

Rezerwacja online