HIFU 4D Lift – Lifting bezoperacyjny


HIFU 4D Lift – nieinwazyjne odmłodzenie skóry

Lifting skóry - HIFUHIFU 4D Lift to bez wątpienia innowacja na rynku usług medycyny estetycznej, która nadaje nowego znaczenia terapii anti – aging.
To multifunkcyjne urządzenie wyróżnia się dogłębnym działaniem, skoncentrowanym na warstwie SMAS, czyli warstwie mięśniowo – powięziowej, bez oddziaływania na płytsze warstwy skóry. Oznacza to selektywne działanie ujędrniające na drodze głębokiego, a zarazem nieinwazyjnego liftingu stanowiącego doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych.

W jaki sposób działa HIFU 4D Lift?

HIFU 4D Lift wykorzystuje fale ultradźwiękowe, a zatem całkowicie bezpieczne fale akustyczne, które – gdy zostanie nadana im odpowiednia częstotliwość – dają kontrolowany efekt przegrzania. Najnowocześniejsza technologia skupionych fal ultradźwiękowych oddziałuje na najgłębsze warstwy skóry, bez jednoczesnego naruszania integralności naskórka. Jak to możliwe?

HIFU 4D Lift wykorzystuje technologię stożkowej koncentracji fal ultradźwiękowych – głowica o szerokości 5 – 10 cm emituje fale, które tworzą stożek sięgający dokładnie warstwy SMAS. Fala przenika przez wierzchnie warstwy skóry i dopiero na odpowiedniej głębokości kumuluje się, dając efekt punktowego poparzenia o średnicy 0, 5 – 1 mm. Unikatowe połączenie dwóch mechanizmów działania: termicznego uszkodzenia tkanek (ich koagulacji) oraz kontrolowanego, mechanicznego ich uszkodzenia, gwarantuje kompleksowy remodeling skóry i natychmiastowy efekt, którego nasilenie kontynuowane jest w odległym czasie po zabiegu.

Efektem działania jest skrócenie włókien kolagenowych i lifting twarzy, a ostateczny efekt zauważalny jest po kilku miesiącach, tyle bowiem czasu wymagane jest do całkowitego remodelingu warstwy SMAS. Niewątpliwą zaletą HIFU jest całkowity brak rekonwalescencji – klient natychmiast wraca do codziennej aktywności, a skóra pozostaje nienaruszona. Osoby do 50 roku życia najczęściej osiągają upragniony efekt już po pierwszym zabiegu, a klienci po przekroczeniu tego wieku niekiedy wykonują powtórny zabieg.

Hifu_Wrocław

    Zarezerwuj online

Komu dedykowany jest zabieg HIFU 4D Lift?

Zabieg HIFU 4D Lift jest idealny dla każdego, kto pragnie zauważalnie odmłodzić twarz i poprawić jej owal.
Gwarantuje następujące efekty:

 •  podniesienie linii brwi
 •  odmłodzenie szyi i dekoltu
 •  usunięcie zmarszczek na czole
 •  lifting policzków
 •  poprawa owalu twarzy
 •  likwidacja wiotkości powiek dolnych
 •  likwidacja podwójnego podbródka

Co ciekawe, HIFU 4D Lift znajduje zastosowanie nie tylko na obszarze twarzy, ale także ciała, umożliwiając chociażby miejscową redukcję tkanki tłuszczowej na drodze lipolizy, modelowanie sylwetki, uelastycznienie skóry na ciele czy zlikwidowanie wiotkości skóry na ramionach, kolanach czy pośladkach.

Czy zabieg HIFU 4D Lift jest dla każdego?

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, także HIFU 4D Lift obciążony jest pewnymi przeciwwskazaniami.
Są nimi:

 •  zmiany skórne na obszarze ciała mającym być objętym zabiegiem
 •  stany zapalne w obrębie skóry
 •  opryszczka skórna
 •  choroba nowotworowa
 •  ciąża
Zalety technologii HIFU 4D Lift

Niewątpliwą zaletą zabiegów  z zastosowaniem HIFU jest bezinwazyjność zabiegu i bezpieczeństwo jego stosowania.
Ale nie tylko – HIFU gwarantuje ogromną skuteczność w zakresie liftingu twarzy i modelowania ciała oraz znaczną uniwersalność zastosowania. Kolejną zaletą jest możliwość wykonania zabiegu przez cały rok,
a także precyzja działania oraz długotrwały i bardzo naturalny rezultat.

Wykonanie zabiegu wiąże się z minimalnymi odczuciami bólowymi czy dyskomfortem, nie jest zatem wymagane znieczulenie. Kompaktowa głowica umożliwia dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy warto robić HIFU?

HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) NIECHIRURGICZNA PLASTYKA SKÓRY W CIĄGU 1 GODZINY! To jeden z nieinwazyjnych zabiegów, który ma na celu poprawę jędrności i napięcia skóry, wykorzystujący skuteczność wysoko skoncentrowanej wiązki energii. Istotą tej metody jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym punktowym obszarze. Rewelacyjnie sprawdza się zarówno w przypadku płytkich, jak u głębokich zmarszczek oraz tzw. chomików w obrębie żuchwy. W trakcie zabiegu tkanki podgrzewane są do temperatury 60-70 st. C, co prowadzi do ich obkurczenia i skutecznego remodelingu kolagenu.

Czy wystarczy jeden zabieg HIFU?

Wyniki i efekty HIFU mogą różnić się w zależności od indywidualnych warunków skóry oraz wieku. Choć w niektórych przypadkach można zauważyć widoczne efekty po jednym zabiegu HIFU, zazwyczaj zaleca się serię zabiegów, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Jak długo utrzymuje się efekt po HIFU?

Na efekty zabiegowe trzeba poczekać 3 miesiące- tyle trwa proces neokolagenezy, czyli nowotworzenia się włókien kolagenowych. Kolejny zabieg można wykonać nie szybciej niż po 3 miesiącach od ostatniego zabiegu. Minimalny czas utrzymania się efektów po zabiegu wynosi 18 miesięcy. W dużej mierze efekty po zabiegowe zależą od stanu skóry pacjenta i jego wieku.

20-30 lat à 3-5 lat

30-45 lat à 2-3 lat

50-75 lat à 1-2 lat

Jak wygląda twarz po HIFU?

Zabieg nie wyłącza pacjenta z codziennych czynności. Pacjent po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniony, ale stan ten ustąpi po kilku godzinach. Zabieg nie wymaga specjalnej pielęgnacji pozabiegowej.

Czego nie wolno robić po HIFU?

Po zabiegu nie wolno:

 1. Myć twarzy gorącą wodą do 24 h po zabiegu.
 2. Korzystać z sauny przez dwa tygodnie.
 3. Wykonywać masażu twarzy, szyi i dekoltu przez dwa tygodnie.
 4. Unikać intensywnego opalania przez tydzień.
 5. Przez siedem dni intensywnie nawilżać skórę, stosując maski nawilżające (nie chłodzące).
 6. Nie wykonywać zabiegów laserowych i RF przez 15 dni.
Gdzie nie wolno robić HIFU?

Górna i dolna powieka(oko). dolna i górna warga ( nerwy stomatologiczne), kości jarzmowe ( powierzchnia skóry w tym obszarze często bywa zbyt cienka, szczególnie u osób starszych.

Z czym łączyć HIFU?

Najlepszym połączeniem jest wykonanie w pierwszym etapie mezoterapii igłowej pistoletowej, po tygodniu zabieg HIFU, następnie ponownie po tygodniu mezoterapię pistoletową. Częstym wyborem jest również mezoterpia mikroigłowa, ale dopiero po upływie dwóch tygodni od zabiegu HIFU.

Czy HIFU jest bezpieczny?

Zabieg jest uważany za bezpieczną niechirurgiczną metodę plastyki skóry, pod warunkiem, że jest przeprowadzana przez doświadczonego specjalistę i zgodnie z odpowiednimi zasadami. Jest to zabieg nieiniekcyjny, nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga uszkodzenia skóry. Ultradźwięki przenikają przez skórę, docierając do głębszych warstw, bez uszkadzania naskórka. Jest zaprojektowane tak, aby docierać do konkretnych warstw skóry, omijając przy tym otaczające tkanki i struktury, takie jak mięśnie, nerwy czy naczynia krwionośne. Specjaliści, którzy wykonują zabiegi HIFU, mają kontrolę nad intensywnością i głębokością ultradźwięków, które są dostarczane do skóry.

W jakim wieku HIFU?

HIFU może być stosowane w szerokim przedziale wiekowym, najczęściej jednak jest wykorzystywane w celu profilaktyki przeciwstarzeniowej lub redukcji pierwszych oznak starzenia się skóry u osób w wieku powyżej 30-40 lat. W tym okresie skóra zazwyczaj zaczyna tracić elastyczność i jędrność, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek, zmniejszenia napięcia skóry i utraty konturu twarzy. U klientki, która dłużej zmaga się z rezultatami starzenia się skóry konieczna jest seria zabiegów.

Jak długo trwa zabieg HIFU?

W zależności od obszaru zabieg może trwać 30 minut lub godzinę. Oczywiście jeśli zabieg dotyczy większego pola zabiegowego, na przykład brzucha lub całej twarzy należy brać pod uwagę tą górną granicę. W czas zabiegu wchodzi również rozmowa z klientem, wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, dobranie parametrów oraz objaśnienie odczuć i wszelkich wskazówek pozabiegowych.

 
 
Umów się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 505 455 777 lub
Zapraszamy do rezerwacji zabiegów online:

Rezerwacja online