Pedicure Podologiczny


Pedicure podologiczny – krok na drodze do zdrowia, fundament piękna i komfortu życia

 

Pedicure kojarzymy z zabiegami upiększającymi paznokcie u stóp, czyli – regulowaniem długości i malowaniem paznokci, wykonywaniem wygładzającego masażu czy delikatnym peelingiem.

Pedicure podologiczny, nazywany także pedicure specjalistycznym, leczniczym bądź medycznym to szerokie spektrum zabiegów specjalistycznej pielęgnacji stóp. Mają one na celu usunięcie zmian, które utrudniają swobodne poruszanie się. Są bezbolesne i przede wszystkim zbawienne dla kondycji naszych stóp. Stanowią podstawę do dalszych działań upiększających stopy. Poprzedzone są dokładnym wywiadem na temat ogólnego stanu zdrowia, a w szczególności stanu zdrowia kończyn dolnych.

 

Pedicure podologiczny usuwa dolegliwości takie jak:

  • modzele
  • odciski
  • pękające pięty
  • wrastające paznokcie

  Odciski (modzele, nagniotki) – mały problem wielka niedogodność

Odciski występują najczęściej w okolicy śródstopia oraz boków i spodnich części palców, a przyjmują jedną z dwóch postaci: twardą lub miękką.

Odcisk twardy to klasyczny odcisk powstający w wyniku nadmiernego rogowacenia naskórka w odpowiedzi na ucisk. Tworzy się zwykle na palcach stóp, między palcami, pod płytką paznokcia, na piętach. Jego charakterystyczną cechą jest bardzo twardy czop złożony z zagęszczonych komórek rogowych. Ma przeważnie kształt stożka skierowanego ostrym czubkiem do wnętrza skóry. Kiedy uciska zakończenia nerwowe – odczuwamy nagły i przejmujący ból.

Odcisk miękki – czyli modzel – wspomnianego czopa nie posiada. Zwykle jest lekko żółtawy, a zrogowaciały obszar w miarę płynnie przechodzi w zdrową skórę. Modzele mogą powstawać na skutek noszenia zbyt ciasnych butów, ale także w konsekwencji płaskostopia lub zaburzeń statyki ciała. Te nieestetyczne narośle, wpływające na utratę elastyczności naskórka i powodując jego znaczne pęknięcia mogą być źródłem poważnych zakażeń bakteryjnych, grzybiczych czy wirusowych .

Pękające pięty – nieestetyczny i bolący problem

Popękane pięty to nie tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim niebezpieczna dolegliwość.

Pękające pięty to częsta dolegliwość osób w różnym wieku. Dolegliwość pękających pięt spowodowana jest wysuszeniem skóry, noszeniem niewłaściwego obuwia lub nieodpowiednią dietą. Stwardniały naskórek przyczynia się bowiem do szybszego pękania oraz utrudnia leczenie i pielęgnację pięty. Jeśli pęknięcia są głębokie, całkowite ich usunięcie będzie możliwe po kilku wizytach w gabinecie. Potem już jedynie regularna pielęgnacja i dbałość przywróci pięcie elastyczność i dobry wygląd.

Wrastające paznokcie – bolesny problem

Najczęściej powodem wrastania paznokci jest wał paznokcia, który wywiera ucisk na płytkę paznokciową. Wymienia się kilka przyczyn tej dolegliwości: uwarunkowania genetyczne, zła pielęgnacja, haluksy.
Przy niewielkim wrośnięciu paznokcia i małej bolesności, często wystarcza samo oczyszczenie paznokcia i boków z nagromadzonych pod nim: martwego naskórka, resztek garderoby oraz odpowiednie podcięcie boków w taki sposób, aby naprostować płytkę i zrobić paznokciowi więcej miejsca do prawidłowego wzrostu.

Na etapie poważniejszego wzrostu pojawia się stan zapalny, któremu towarzyszy ból przy chodzeniu, zaczerwienienie. W tym stadium, oprócz oczyszczenia paznokcia i naprostowania go, na paznokieć zakłada się specjalną rurkę, która odseparuje go od ciała i da mu szansę na zagojenie się, zapobiegając wzrostowi na boki.

Wykonywany regularnie pedicure podologiczny jest gwarancją, że stopy przez cały rok pozostaną w znakomitej kondycji, a widmo wystąpienia patologicznych, niemożliwych do zamaskowania przy pomocy kosmetycznych zabiegów i bardzo trudnych w leczeniu zmian odejdzie w niepamięć.

 

 

Zapraszamy do rezerwacji zabiegów online:

Zarezerwuj online
  • Tel.: 505 455 777