Usuwanie rozstępów – Mezoterapia Mikroigłowa


Redukcja rozstępów – Mezoterapia Mikroigłowa

Metoda nakłuwania sródskórnego jako zabieg przejściowy między mezoterapią bezigłową, a igłową łączy w sobie najlepsze cechy kosmetologii i medycyny estetycznej. Jest bezbolesna, pobudza i stymuluje naskórek, zwiększając kilkakrotnie jego przepuszczalność. Dzięki temu zjawisku jesteśmy w stanie zaaplikować stężone serum na odpowiedniej głębokości. Birewitalizacji skóry następuje w naturalny sposób pobudzając ją do autoregeneracji, zwiększając jej gęstość oraz znacznie redukując widoczność rozstępów. Zastosowanie nowoczesnej technologii Mezo Pen’a pozwala indywidualnie dopasować głębokość nakłuć w zależności od kondycji skóry. Końcówka zakończona igiełkami pozwala na wprowadzenie pod skórę kwasu hialuronowego oraz serum Anit-Stretch® zawierającego komórki macierzyste oraz składniki aktywne odpowiedzialne za odbudowę skóry.

 Zalety:

 • najbardziej efektywna metoda pobudzająca skórę do autoregeneracji
 • zwiększenie gęstości i napięcia skóry (spektakularne rezultaty w przypadku ujędrniania skóry na brzuchu, np. po ciąży)
 • znaczna redukcja widoczności rozstępów
 • wysoka sterylność zabiegu, poprzez stosowanie jednorazowych głowic stymulujących
 • możliwość regulowania intensywności i głębokości nakłuć
 • bezbolesność wykonywanego zabiegu

 

 Wskazania:

 

 • rozstępy w okolicach brzucha, na nogach, plecach, pośladkach czy ramionach
 • wiotka, cienka, rozciągnięta skóra pozbawiona elastyczności
 • skóra przesuszona wymagająca intensywnego nawilżenia

 

Przeciwwskazania:

 

 • przerwana ciągłość naskórka, rany, zmiany nowotworowe, ciąża i okres laktacji, brodawki i pieprzyki w okolicy zabiegowej, zmiany wirusowe, znamiona

 

Usuwanie rozstępów - WrocławCzas trwania terapii uzależniony jest od wielkości obszaru zabiegowego. Zaleca się wykonanie serii około 6 – 8 zabiegów na dana partię ciała w odstępach 2 tygodniowych. Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w jak najkrótszym czasie polecamy łączenie mezoterapii mikroigłowej na przemian z mikrodermabrazją diamentową. Wpływa to na znaczne spłycenie rozstępów i sprawia, że stają się prawie niewidoczne. Indywidualny tryb leczenia zostanie uzgodniony po wstępnej konsultacji i dobraniu najefektywniejszych metod do konkretnego problemu.

 

Cena mezoterapii mikroigłowej na jedną okolicę ciała – 300 zł.

 

 

 

Najczęściej zadawane pytania:

 • Czy jeden zabieg mezoterapii ma sens?

Najbardziej skuteczne i zadowalające efekty otrzymamy po wykonaniu serii 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach 2/4 tygodniowych w zależności od typu skóry. Wykonanie serii zabiegów owocuje poprawą strukturalną i funkcjonalną skóry. Następuje zwiększenie napięcia i elastyczności, pogrubienie naskórka.

 • Po jakim czasie widać efekty mezoterapii?

Pierwszych efektów można się spodziewać po kilkunastu dniach. W tym czasie odczuwalne jest lekkie napięcie skóry. Staje się ona rozświetlona i nabiera blasku. W kolejnych tygodniach powstają nowe komórki włókien kolagenowych i elastyny, co wiąże się z zwiększeniem elastyczności i napięcia, a także gęstości struktury skóry. Dla wzmocnienia efektów konieczna jest seria zabiegowa. Odmłodzenie: 6-8 zabiegów co 4 tygodnie, rozstępy: 4-8 zabiegów co 4-6 tygodni.

 • Czego nie wolno robić po mezoterapii mikroigłowej?

Po zabiegu bardzo istotne jest, by stosować się do zaleceń kosmetologa, aby procesy naprawcze w skórze przebiegały bez komplikacji. Przez okres 4 tygodni nie opalać skóry (na słońcu lub solarium). Unikać sauny, basenu oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych. Przez tydzień po mezoterapii, należy odstawić substancje o działaniu złuszczającym i preparaty do depilacji. Warto pamiętać o kremach ochronnych z filtrem ochronnym o wysokim SPF (30/50),  aby uniknąć podrażnień. Pamiętaj także o nawilżeniu po zabiegu, stosując preparaty bez zawartości alkoholu i składników drażniących skórę.

 • Co jest lepsze mezoterapia igłowa czy mikroigłowa?
Efekt regeneracji i nawilżenia skóry możemy osiągnąć dzięki mezoterapii igłowej – podczas tego zabiegu kosmetolog za pomocą pistoletu wyposażonego w aż dziewięć precyzyjnych igiełek podaje preparat do nieco głębszej warstwy skóry. Natomiast mezoterapia mikroigłowa doskonale sprawdzi się na takie zmiany skórne jak blizny czy rozstępy.  Nie preparat jest tutaj najbardziej istotny, a ilość i głębokość nakłuć. Mikroiniekcje skutkują stanem zapalnym skóry, w następstwie którego rozpoczynają się procesy regeneracji i odnowy struktury skóry.
 • Na co pomaga mezoterapia mikroigłowa?

Po wykonaniu serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej możemy zaobserwować widoczną redukcję zmarszczek, poprawę owalu twarzy. Efektom towarzyszy także wzrost napięcia oraz wyrównanie kolorytu skóry. W zabiegach na ciało i nie tylko jedną z korzyści jest redukcja blizn (po przebiegu trądziku, pooperacyjnych), a także rozstępów. Świetnie sprawdzi się przy skórze poszarzałej, pozbawionej blasku, jędrności.

 • Jak się przygotować do mezoterapii mikroigłowej?

Tydzień przed zabiegiem odradza się stanowczo przyjmowania antybiotyków, leków przeciwzapalnych takich jak ibuprofen, aspiryna oraz leków przeciwzakrzepowych. Nie wskazane jest także spożywanie alkoholu oraz opalanie się przed zabiegiem, co mogłoby podrażnić skórę. Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej należy pamiętać o kremie z filtrem ochronnym SPF50.

 • Czy mezoterapia jest niebezpieczna?

Może wydawać się, że zabieg jest niebezpieczny zważywszy na iniekcyjne uszkodzenia skóry. Nic bardziej mylnego! Terapia ma pozytywny wpływ na skórę, zdecydowanie poprawia jej kondycję. Posiada również intensywne działanie anti-aging. Przynosi niesamowite rezultaty, jeśli tylko wykonywana jest przez osoby wyspecjalizowane, zgodnie z obowiązującymi zasadami, z pomocą odpowiednich preparatów.

 • Ile kosztuje zabieg mezoterapii mikroigłowej?

W zależności od partii koszt zabiegu może nieznacznie się różnić. Mówiąc o zabiegu na twarz jest to kwota 350 zł, zabieg na 1 partię ciała to 300. Najlepszym rozwiązaniem jest pakiet za 1600 zł na pięć zabiegów mezoterpii mikroigłowej na twarz, szyję i dekolt.

 • Czy po mezoterapii mikroigłowej schodzi skóra?

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej może wystąpić zaczerwienienie, niewielki obrzęk lub punktowe krwawienie, które zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin do kilku dni. Rzadziej, ale w niektórych przypadkach, może dojść do złuszczania się skóry. Może być to spowodowane reakcją skóry na samą procedurę lub na wprowadzone substancje aktywne. Skóra może reagować poprzez odrzucenie martwego naskórka i pobudzenie procesu odnowy komórkowej, co prowadzi do złuszczania się skóry i odkrycia zdrowszej i bardziej promiennej warstwy skóry.

 • Czy dermapen usunie rozstępy?

Zabieg Dermapen, znany również jako mezoterapia mikroigłowa, jest jedną z metod stosowanych w celu redukcji rozstępów. W trakcie tego zabiegu drobne igły penetrują skórę, powodując mikrouszkodzenia. Ten proces stymuluje naturalną regenerację skóry i produkcję kolagenu, co prowadzi do poprawy jej struktury i kondycji.

Zapisz się na zabieg telefonicznie pod numerem 505 455 777 lub online.