OKSYBRAZJA jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka. Jest to inaczej mikrodermabrazja wodno-tlenowa. Wykorzystywany jest tutaj tlen oraz rozproszony strumień kropli soli fizjologicznej, który powoduje delikatne złuszczenie naskórka pod wpływem wytworzonego ciśnienia.
Oksybrazja poprawia nawilżenie skóry, dotlenia ją i nawadnia oraz przywraca jej świeży wygląd. Szczególnie polecana jest dla osób z cerą szarą, pozbawioną blasku np. skóra palacza. Stanowi idealną metodę eksfoliacji dla cer wrażliwych i naczyniowych. Ochłodzenie skóry wpływa na obkurczenie naczyń krwionośnych, co jest szczególnie ważne w przypadku cery skłonnej do rumienia. Można ją również wykonywać u osób z trądzikiem, bo w przeciwieństwie do mikrodermabrazji, nie zaostrza jego objawów.
Hydrodermabrazjanaskórka powoduje oczyszczenie cery, odświeżenie i wygładzenie oraz wyrównanie pigmentacji skóry. Celem oksybrazjii jest również wygładzanie niewielkich zmarszczek oraz niwelowanie drobnych przebarwień.
Działanie:
Złuszczenie naskórka
Wygładzenie drobnych zmarszczek
Zmniejszenie widoczności ujść gruczołów łojowych
Dotlenienie i odżywienie skóry
Rozświetlenie skóry
Zmniejszenie blizn
Wygładzenie skóry
Poprawa elastyczności skóry
Poprawa kolorytu skóry
Eliminacja drobnych zaskórników
Eliminacja bakterii beztlenowych
Przeciwwskazania:
Choroby nowotworowe
Zapalenie zatok
Ostre, ropne zapalenie skóry
Stany gorączkowe
Opryszczka
Wysokie ciśnienie tętnicze
Cukrzyca
Leczenie laserem (do 6 mies od zabiegu)
Na czym polega zabieg oksybrazji?
Procedura oksybrazji polega na delikatnym ścieraniu naskórka za pomocą specjalnej końcówki, która generuje strumień tlenu oraz soli fizjologicznej. To umożliwia kontrolowane złuszczanie martwych komórek skóry i innych zanieczyszczeń, jednocześnie dostarczając składniki aktywne. Celem jest usunięcie martwych komórek, oczyszczenie porów i poprawa tekstury skóry.
Co po oxybrazji?
Zalecenia po zabiegu: przez 48 godzin po zabiegu oksybrazji unikaj ekspozycji na słońce. Skóra może być bardziej wrażliwa na działanie promieni UV, co może prowadzić do powstania przebarwień. Stosuj kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, aby skutecznie chronić skórę. Unikaj sauny i basenów: W ciągu 24 godzin po zabiegu unikaj korzystania z sauny, basenów lub innych źródeł ciepła i wilgoci, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na skórę po oksybrazji. Nawilżaj skórę: po zabiegu skóra może wymagać dodatkowego nawilżenia. Stosuj odpowiedni krem nawilżający, aby zapewnić odpowiednie odżywienie i utrzymać odpowiedni poziom wilgoci skóry. Unikaj innych zabiegów: W ciągu kilku dni po oksybrazji unikaj innych inwazyjnych zabiegów lub procedur eksfoliacji, aby dać skórze czas na regenerację.
Ile kosztuje zabieg oxybrazji?
Oksybrazja twarz
180 zł
Oksybrazja twarz+ szyja+ dekolt
220 zł
Oksybrazja dodatek do zabiegu
85 zł
Ile trwa zabieg oxybrazji?
W zależności od wybranej partii zabieg trwa 60 minut, gdy skupiamy się jedynie na twarzy, w przypadku rozszerzenia zabiegu o szyje i dekolt zabieg może wydłużyć się o 10 minut. Jeśli po zabiegu decydujemy się dodać maskę algową, wówczas należy przygotować się na 1,5 h zabiegu.
Kiedy nie powinno się wykonywać oksybrazji?
Z zabiegu powinny zrezygnować przede wszystkim osoby o ostrym ropnym stanie zapalnym skóry, mające opryszczkę i choroby zakaźne skóry, chorujące na zapalenie zatok, przeziębione, z podwyższoną temperaturą, kobiety w ciąży oraz podczas karmienia piersią.
Z jakim zabiegiem najlepiej łączyć oxybrazję?
Oxybrazja to doskonałe uzupełnienie dla peelingu kawitacyjnego lub mikrodermabrazji, gdyż doskonale łagodzi skórę oraz dokładnie oczyszcza otwarte pory. Sprawdzi się świetnie w przypadku cer naczyniowych, wrażliwych lub podrażnionych. Odświeżający efekt zabiegu czyni go również dobrym rozwiązaniem przygotowującym skórę do przyjęcia substancji aktywnych. Kombinacja oksybrazji z przykładowo infuzją tlenową może wzmocnić rezultaty końcowe całej kuracji. Połączenie terapii z kwasem azelainowym jest równie skutecznym rozwiązaniem w przypadku walki z zaskórnikami lub przebarwieniami.
Czy oxybrazję można wykonywać przez cały rok?
Zabieg oksybrazji jest delikatną kuracją złuszczającą, w związku z czym okres letni nie jest przeciwwskazaniem do jej wykonania. Wręcz przeciwnie, przyjemny chłód odczuwalny podczas zabiegu poprawia komfort klienta podczas upalnych dni i redukuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, rozgrzanych przez słońce. Zabieg jest całoroczny.
Czy Oxybrazja jest skuteczna?
Oxybrazja pozwala na dokładne oczyszczenie skóry oraz delikatne złuszczanie martwych komórek naskórka. Dzięki temu skóra odzyskuje świeżość i zostaje dotleniona. Zabieg może pomóc w wygładzeniu nierówności skóry, co może być szczególnie korzystne dla osób z drobnymi zmarszczkami i bliznami potrądzikowymi. Skuteczna w zwiększeniu poziomu nawilżenia skóry, co jest istotne w przypadku osób z odwodnioną skórą, zwłaszcza w okresie letnim. Stosowana również jako przygotowanie skóry do przyjęcia substancji aktywnych w innych kuracjach kosmetycznych, co może zwiększyć efektywność tych zabiegów.