Mezoterapia mikroigłowa
Zabieg z zakresu medycyny estetycznej, polegający na stymulacji, pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przez mikroiniekcje za pomocą
specjalistycznej głowicy z mikroigłami.
Powstałe mikro uszkodzenia, wykorzystują wrodzone umiejętności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej produkcji kolagenu. Zostaje również zwiększona przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie substancji aktywnych.
Zastosowanie przy pomocy profesjonalnego aparatu techniki nakłuwania śródskórnego powierzchniowego, dzięki substancjom czynnym (nieusieciowany kwas hialuronowy, kompleks multiwitaminowy, peptydy niskocząsteczkowe, koenzymy) powoduje zwiększenie metabolizmu komórek ora stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, rewitalizacja skóry i poprawa mikrokrążenia, tonusu oraz trofiki. Skóra pod wpływem kontrolowanych nakłuć Dermapen’em ulega intensywnym procesom regeneracji.
Ampułki stosowane w trakcie iniekcji należą do najwyższych sfer kosmetycznej pielęgnacji, odznaczają się czystością i intensywnością wysoko stężonych składników. Ich skuteczność wynika z dopasowania składów kosmetycznych do indywidualnych potrzeb skóry.
Celem zabiegu jest indukcja procesów regeneracyjnych własnym podziałem komórkowym, a w efekcie czego skóra samoistnie zaczyna produkować kolagen.
Cera staje się gładsza, bardziej napięta i dogłębnie nawilżona. Zabieg przeprowadzany jest w wysoce sterylny sposób, wykorzystując za każdym razem jednorazową, indywidualnie pakowaną nakładkę mikroigłową, montowaną do głowicy urządzenia.
Przebieg zabiegu:
Rytuał rozpoczyna się oczyszczeniem powierzchni zabiegowej. Przy pomocy peelingu enzymatycznego usuwamy obumarłe komórki naskórka, przygotowując obszar do intensywniejszego przenikania substancji aktywnych w głąb skóry. Przechodzimy do etapu właściwego, czyli wykonania kilku tysięcy bezbolesnych nakłuć Derma Pen’em. Głębokość penetracji głowicy mikroigłowej ustalana jest przez kosmetologa. W trakcie procedury nakładana jest ampułka na bazie nisko-cząsteczkowego kwasu hialuronowego, połączonego z koktajlem multiwitaminowym indywidualnie dobieranym od potrzeb skóry. Kwas hialuronowy, dzięki swoim naturalnym właściwościom wiązania wody, zwiększa sprężystość i nawodnienie skóry oraz wypełnianie drobnych zmarszczek mimicznych. Dodatkowo ostrzykujemy głębsze bruzdy, aby w trakcie procesu gojenia stymulowany był prawidłowy podział komórkowy. Dzięki temu znacznie wyrównuje się struktura skóry. Wykończeniem zabiegu jest nałożenie kojącej maski algowej, zmniejszając ewentualny obrzęk lub zaczerwienienie skóry oraz aplikacja silnie nawilżającego kremu.
Efekty:
- poprawa owalu twarzy
- intensywne nawilżenie głębokich warstw skóry
- odnowienie oraz rozjaśnienie naskórka i drobnych przebarwień
- spłycenie zmarszczek mimicznych twarzy
- rozjaśnienie cieni pod oczami
- ujędrnienie i regeneracja skóry
- odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu
- działanie holistyczne na większe obszarowo partie w przeciwieństwie do mezoterapii igłowej
- stymulacja procesów naprawczych i wyrównanie struktury skóry (blizny potrądzikowe)
Po zabiegu:
Zalecamy wykonywanie tego typu zabiegów w godzinach popołudniowych i wieczornych, aby nie narażać skóry na promieniowanie słoneczne i zanieczyszczenia atmosferyczne. W dniu zabiegu nie wykonujemy makijażu, nie korzystamy z basenu, siłowni czy sauny, unikając możliwości zakażenia bakteriami. Unikamy opalania do 30 dni i stosujemy filtry UVA+UVB na okolice poddane ostrzykiwaniu. Wieczorem wykonujemy codzienną pielęgnację, biorąc pod uwagę stosowanie kremów suplementacyjnych, ze względu na zwiększoną chłonność skóry, a także przez czas gojenia do czterech dób po zabiegu.
Przeciwwskazania:
- zmiany łojotokowe, trądzik, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik różowaty
- ciąża i okres laktacji
- choroby nowotworowe
- teleangiektazje – poszerzone drobne naczynia krwionośne, pajączki, punkty rubinowe
- tendencja do tworzenia blizn hipertoficznych i keloidów, powolne gojenie się ran
- opalona skóra – należy odczekać minimum miesiąc
- inwazyjne zabiegi laserowych – należy zastosować zalecany odstęp czasowy
- alergia na stal nierdzewną
- hemofilia lub zaburzenia krwawienia, wysokie ciśnienie krwi, przyjmowanie leków przeciwciśnieniowych lub nasercowych
- opryszczka lub inna chroniczna infekcja na obszarze, który ma być poddany zabiegowi
- brak czucia na obszarze, który ma być poddany zabiegowi (nie stosujemy żadnego znieczulenia miejscowego typu emla lub zastrzyki znieczulające)
- przyjmowanie leków, witamin, ziół lub preparatów homeopatycznych rozrzedzających krew
- botoks lub wypełniacz zaaplikowany w ciągu ostatnich 3 miesięcy na okolicą zabiegową
- operacje plastyczne przebyte w ciągu ostatnich 4 miesięcy
- iniekcji permanentnymi wypełniaczami w ciągu ostatnich 6 miesięcy
Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii 3 – 6 zabiegów w dwu-tygodniowych odstępach czasu raz do roku lub jako błyskawicznie nawilżający zabieg jednorazowy.
- Cena 1 zabiegu na twarz – 300 zł
- Cena w pakiecie x 3 (twarz) – 250zł (250 x 3 = 750zł)
- Cena w pakiecie x 5 (twarz) – 250 zł
Najczęściej zadawane pytania:
Czy jeden zabieg mezoterapii ma sens?
Najbardziej skuteczne i zadowalające efekty otrzymamy po wykonaniu serii 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach 2/4 tygodniowych w zależności od typu skóry. Wykonanie serii zabiegów owocuje poprawą strukturalną i funkcjonalną skóry. Następuje zwiększenie napięcia i elastyczności, pogrubienie naskórka.
Po jakim czasie widać efekty mezoterapii?
Pierwszych efektów można się spodziewać po kilkunastu dniach. W tym czasie odczuwalne jest lekkie napięcie skóry. Staje się ona rozświetlona i nabiera blasku. W kolejnych tygodniach powstają nowe komórki włókien kolagenowych i elastyny, co wiąże się z zwiększeniem elastyczności i napięcia, a także gęstości struktury skóry. Dla wzmocnienia efektów konieczna jest seria zabiegowa. Odmłodzenie: 6-8 zabiegów co 4 tygodnie, rozstępy: 4-8 zabiegów co 4-6 tygodni.
Jak wygląda twarz po mezoterapii mikroigłowej?
Do kilku dni po zabiegu mezoterapii mikroigłowej na twarzy może być widoczne zaczerwienienie i delikatne, subtelne ślady iniekcji. Może pojawić się delikatna opuchlizna, wynikająca z podrażnienia i stanu zapalnego skóry. Na tym etapie normalnym zjawiskiem jest chwilowa nadwrażliwość. W niektórych przypadkach może wystąpić lekkie mrowienie. Wspomniane niedogodności ustępują w ciągu kilku dni po zabiegu. Nie należy narażać skóry na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.
Czego nie wolno robić po mezoterapii mikroigłowej?
Po zabiegu bardzo istotne jest, by stosować się do zaleceń kosmetologa, aby procesy naprawcze w skórze przebiegały bez komplikacji. Przez okres 4 tygodni nie opalać skóry (na słońcu lub solarium). Unikać sauny, basenu oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych. Przez tydzień po mezoterapii, należy odstawić substancje o działaniu złuszczającym i preparaty do depilacji. Warto pamiętać o kremach ochronnych z filtrem ochronnym o wysokim SPF (30/50), aby uniknąć podrażnień. Pamiętaj także o nawilżeniu po zabiegu, stosując preparaty bez zawartości alkoholu i składników drażniących skórę.
Co jest lepsze mezoterapia igłowa czy mikroigłowa?
Efekt regeneracji i nawilżenia skóry możemy osiągnąć dzięki mezoterapii igłowej – podczas tego zabiegu kosmetolog za pomocą pistoletu wyposażonego w aż dziewięć precyzyjnych igiełek podaje preparat do nieco głębszej warstwy skóry. Natomiast mezoterapia mikroigłowa doskonale sprawdzi się na takie zmiany skórne jak blizny czy rozstępy. Nie preparat jest tutaj najbardziej istotny, a ilość i głębokość nakłuć.
Mikroiniekcje skutkują stanem zapalnym skóry, w następstwie którego rozpoczynają się procesy regeneracji i odnowy struktury skóry.
Na co pomaga mezoterapia mikroigłowa?
Po wykonaniu serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej możemy zaobserwować widoczną redukcję zmarszczek, poprawę owalu twarzy. Efektom towarzyszy także wzrost napięcia oraz wyrównanie kolorytu skóry. W zabiegach na ciało i nie tylko jedną z korzyści jest redukcja blizn (po przebiegu trądziku, pooperacyjnych), a także rozstępów. Świetnie sprawdzi się przy skórze poszarzałej, pozbawionej blasku, jędrności.
Jak się przygotować do mezoterapii mikroigłowej?
Tydzień przed zabiegiem odradza się stanowczo przyjmowania antybiotyków, leków przeciwzapalnych takich jak ibuprofen, aspiryna oraz leków przeciwzakrzepowych. Nie wskazane jest także spożywanie alkoholu oraz opalanie się przed zabiegiem, co mogłoby podrażnić skórę. Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej należy pamiętać o kremie z filtrem ochronnym SPF50.
Czy mezoterapia jest niebezpieczna?
Może wydawać się, że zabieg jest niebezpieczny zważywszy na iniekcyjne uszkodzenia skóry. Nic bardziej mylnego! Terapia ma pozytywny wpływ na skórę, zdecydowanie poprawia jej kondycję. Posiada również intensywne działanie anti-aging. Przynosi niesamowite rezultaty, jeśli tylko wykonywana jest przez osoby wyspecjalizowane, zgodnie z obowiązującymi zasadami, z pomocą odpowiednich preparatów.
Ile kosztuje zabieg mezoterapii mikroigłowej?
W zależności od partii koszt zabiegu może nieznacznie się różnić. Mówiąc o zabiegu na twarz jest to kwota 350 zł, zabieg na 1 partię ciała to 300. Najlepszym rozwiązaniem jest pakiet za 1600 zł na pięć zabiegów mezoterpii mikroigłowej na twarz, szyję i dekolt.
Czy po mezoterapii mikroigłowej schodzi skóra?
Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej może wystąpić zaczerwienienie, niewielki obrzęk lub punktowe krwawienie, które zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin do kilku dni. Rzadziej, ale w niektórych przypadkach, może dojść do złuszczania się skóry. Może być to spowodowane reakcją skóry na samą procedurę lub na wprowadzone substancje aktywne. Skóra może reagować poprzez odrzucenie martwego naskórka i pobudzenie procesu odnowy komórkowej, co prowadzi do złuszczania się skóry i odkrycia zdrowszej i bardziej promiennej warstwy skóry.
Umów się na zabieg telefonicznie pod numerem 505 455 777 lub online.
Rezerwacja online