AZA PEEL 2


AZA PEEL 2

aza peel

Jest to peeling stworzony dla cery naczyniowej, wrażliwej.

Zabieg wykorzystuje 30% kwas azelainowy ph=2,4.

 

Kwas azelainowy wpływa na redukcję przebarwień i blizn potrądzikowych oraz regeneruje i odmładza cery wrażliwe i delikatne. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalnie, powstrzymując wolne rodniki. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. Hamując tyrozynazę, uniemożliwia powstawanie przebarwień, ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów.

Dużym atutem omawianej substancji jest jej poczwórna aktywność:

  • działanie odmładzające i regenerujące naskórek
  • działanie eliminujące rumień
  • działanie przeciw zaskórnikom, przeciwbakteryjne
  • ma zdolność hamowania tyrozynazy, dzięki czemu ma właściwości wybielające

 

Rezultatem terapii AZA PEEL 2 jest zmniejszenie wydzielania sebum przez gruczoły łojowe, stąd bardziej matowa i gładka skóra o wyrównanym kolorycie i strukturze. Następuje zmniejszenie porów, redukcja trądziku oraz likwidacja zaskórników. W przypadku skóry naczyniowej zaobserwować możemy eliminację rumienia i grudek.

Przeciwwskazania:

  •  przerwanie ciągłości naskórka (skaleczenia, zadrapania, otarcia)
  •  alergie skórne, aktywna opryszczka
  •  skłonność do powstawania bliznowców
  •  stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie obszaru zabiegowego (do 2 miesięcy)
  •  liczne znamiona
  •  choroby autoimmunologiczne (pęcherzyce, kolagenozy)
  •  ciężkie postacie trądziku (liczne krosty, torbiele ropne) – zalecana wcześniejsza farmakoterapia
  •  doustna terapia pochodnymi witaminy A – do 6 miesięcy od zakończenia terapii

Zaletą tego zabiegu jest możliwość stosowania go przez cały rok, również latem. W okresie o wysokim natężeniu promieniowania słonecznego należy jednak zastosować szczególną ochronę przeciwsłoneczną (krem z filtrem SPF 30). W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 6-12 zabiegów przeprowadzanych w odstępach dwóch tygodni.

Cena:

AZA PEEL 2 Basic – 150 zł
AZA PEEL 2  Complete (twarz + maska algowa) – 185zł

Najczęściej zadawane pytania:

  • Czy kwas azelainowy można stosować codziennie?

Produkty niezmywalne najlepiej stosować wieczorem. Żel oczyszczający z kwasem azelainowym można aplikować zarówno rano, jak i wieczorem, natomiast kremy, peelingi i sera, zawierające wyższe stężenia substancji aktywnych na noc. Wynika to z tego, że pielęgnacja poranna koncentruje się głównie na ochronie skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Skóra, regenerując się wieczorem pochłania skoncentrowane substancje aktywne, takie jak kwasy i pochodne witaminy A, które wspierają jej odnowę. W związku z tym, rano skupiamy się na ochronie i nawilżeniu skóry, natomiast wieczorem sięgamy po bardziej intensywne składniki, które wspomagają odnowę skóry podczas nocnego procesu regeneracji.

  • Z czym nie wolno łączyć kwasu azelainowego?

Kwas azelainowy harmonijnie współgra z następującymi składnikami:

  1. Antybiotykami (stosowanymi wewnętrznie i zewnętrznie) – dzięki temu zmniejsza się ryzyko namnażania bakterii, co skraca czas trwania antybiotykoterapii.
  2. Kwasami AHA i BHA, takimi jak kwas salicylowy, glikolowy, mlekowy lub migdałowy. Szczególnie połączenie z kwasem migdałowym jest bardzo efektowne i bezpieczne. Oba kwasy delikatnie działają na skórę, a ich synergia zapewnia lepszą skuteczność w leczeniu zmian trądzikowych. Należy jednak pamiętać, że niektórzy dermatolodzy nie zalecają łączenia kwasu azelainowego z BHA, zwłaszcza z popularnym kwasem salicylowym. Wynika to z możliwości podrażnień, ponieważ kwas salicylowy może głębiej wnikać w skórę z powodu swojej niskiej wielkości cząsteczek.
  3. Terapią hormonalną – metoda ta cieszy się dużą popularnością wśród lekarzy jako skuteczne leczenie.
  4. Tretinoiną – aby wzmocnić działanie keratolityczne (zmniejszające zrogowaciałą warstwę naskórka).
  5. Nadtlenkiem benzoilu
  6. Niacynamidem – zaleca się stosowanie naprzemiennie (kwas azelainowy rano, natomiast niacynamid wieczorem).
  7. Witaminą C

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania kwasu azelainowego jest jednoczesne stosowanie pochodnych witaminy A, w tym retinol, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Izotek nie powinien również być łączonym z kwasem azelainowym. Izotretynoina: Jest to lek stosowany w leczeniu ciężkiego trądziku, ale może być bardzo silnym środkiem. Stosowanie izotretynoiny z kwasem azelainowym może prowadzić do zwiększonego ryzyka podrażnień i suchości skóry. Klaksoteron (klindamycyna i tretinoina): Jest to połączenie dwóch substancji, które są czasami stosowane w leczeniu trądziku. Jednak łączne stosowanie klaksoteronu z kwasem azelainowym może prowadzić do podrażnienia, zaczerwienienia, łuszczenia i wysuszenia skóry.

  • Czy kwas azelainowy można stosować latem?

W okresie letnim odradzamy mocne złuszczanie, a polecić śmiało możemy korzystanie z łagodnych kwasów, takich jak:

Kwas azelainowy – jest idealny dla osób z cerą przetłuszczającą się i problematyczną, a także w przypadku trądziku różowatego. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwzaskórnikowe, a także pomaga w rozjaśnianiu przebarwień. Oczywiście warto chronić mimo wszystko skórę przed promieniowaniem słonecznym preparatem z SPF 50.

  • Jak działa kwas azelainowy?

Kwas azelainowy to skarb natury, który posiada wielorakie korzyści dla skóry. Oto jego wszechstronne działanie:

  1. Działa przeciwzapalnie, co zmniejsza ryzyko infekcji, redukuje stany zapalne i powstawania blizn pozapalnych.
  2. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, szczególnie skutecznie działa na Propionibacterium acnesna. Eliminuje zarówno bakterie tlenowe, jak i beztlenowe.
  3. Reguluje pracę gruczołów łojowych, hamując nadmierne wydzielanie sebum.
  4. Rozjaśnia przebarwienia, blokując powstawanie melaniny, która jest odpowiedzialna za nieregularny koloryt skóry.
  5. Redukuje nadmierną keratynizację, zmniejszając tym samym zaskórniki.
  6. Delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka, ujednolicając struktura skóry.
  7. Posiada działanie antyoksydacyjne, chroniąc skórę przed przedwczesnym starzeniem.
  • Co zamiast kwasu azelainowego?

Istnieje wiele alternatyw dla kwasu azelainowego, które również mogą być skuteczne w pielęgnacji skóry. Oto kilka z nich:

  1. Kwas salicylowy: Skuteczny w oczyszczaniu porów, redukowaniu zaskórników i zapobieganiu trądzikowi. Ma także właściwości przeciwzapalne.
  2. Kwas glikolowy: Łagodny peeling chemiczny, który pomaga w złuszczaniu martwych komórek naskórka, poprawia teksturę skóry i redukuje przebarwienia.
  3. Kwas mlekowy: Podobnie jak kwas glikolowy, działa złuszczająco, ale jest bardziej delikatny, dzięki czemu jest odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze.
  4. Kwas askorbinowy (witamina C): Potężny antyoksydant, który pomaga w ochronie skóry przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, rozjaśnia przebarwienia i stymuluje produkcję kolagenu.
  5. Niacynamid (witamina B3): Pomaga w regulacji produkcji sebum, zmniejszając przetłuszczanie skóry. Ma także właściwości rozjaśniające, redukuje przebarwienia i wspomaga redukcję trądziku.
  6. Kwas ferulowy: Jest antyoksydantem, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, zapobiegając fotostarzeniu.
  • Czy kwas azelainowy wysusza skórę?

Kwas azelainowy ma stosunkowo łagodne działanie i jest uznawany za mniej wysuszający w porównaniu z niektórymi innymi kwasami stosowanymi w pielęgnacji skóry, takimi jak na przykład retinol czy glikolowy. Ogólnie rzecz biorąc, kwas azelainowy rzadko powoduje silne wysuszenie skóry, jednak może wpływać na jej nawilżenie w pewnym stopniu.

  • Czy można łączyć kwas azelainowy z retinolem?

Zestawienie kwasu azelainowego z retinolem może być niebezpieczne i wymaga ostrożności. Zarówno kwas azelainowy, jak i retinol są silnymi składnikami stosowanymi w pielęgnacji skóry o działaniu złuszczającym. Łączenie tych dwóch substancji może zwiększyć ryzyko podrażnień i suchości skóry. Dlatego, jeśli chcesz połączyć te dwie substancje w swojej pielęgnacji, zaleca się zachowanie ostrożności i skonsultowanie się z kosmetologiem.

  • Czy kwas azelainowy jest fotouczulający?

Kwas azelainowy  może być stosowany przez cały rok, ponieważ nie wykazuje działania fotouczulającego. Co więcej, jest on bezpieczny dla kobiet w ciąży, co stanowi wyjątkową zaletę w porównaniu z innymi dostępnymi w kosmetologii kwasami. Dzięki tym cechom, kwas azelainowy jest powszechnie wybieranym składnikiem do pielęgnacji skóry przez cały rok, bez obaw o działania niepożądane.

  • Czy kwas azelainowy jest mocny?

Ta subtelna substancja ma potężne właściwości lecznicze, ale jest łagodna dla skóry, nie powoduje podrażnień ani uszkodzeń, a jednocześnie prowadzi do systematycznej poprawy kondycji skóry. Przy wyższym stężeniu może powodować jedynie krótkotrwałe i lekkie uczucie pieczenia lub swędzenia skóry.

  • Czy po kwasach nakładać krem?

W pielęgnacji skóry po zastosowaniu kwasu azelainowego, wystarczy korzystać z delikatnych środków myjących, lekkich kremów nawilżających oraz ochrony przeciwsłonecznej SPF. Zwłaszcza odpowiednie będą kosmetyki przeznaczone do skóry wrażliwej, zawierające łagodzący d-pantenol i alantoinę. Te składniki doskonale zadbają o skórę po kuracji kwasowej.

Umów się na wizytę telefonicznie pod numerem telefonu 505 455 777

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi zabiegami.

Rezerwacja online