Depilacja laserowa IPL/SHR – epilacja


Usuwanie owłosienia

Epilacja – Wrocław

Depilacja laserowa (właściwie epilacja) – która metoda okaże się najskuteczniejsza?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej jest bez wątpienia depilacja laserowa. Ta definitywna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia wykonywana może być z użyciem kilku technologii. I tu pojawia się pytanie – jak wybrać tę najskuteczniejszą? Warto przyjrzeć się trzem najbardziej popularnym technikom depilacji (epilacji) i porównać ich precyzję, skuteczność i komfort pacjenta podczas zabiegu. Mowa o urządzeniu IPL, SHR oraz laserze diodowym.

 

Laser diodowy – działa tylko na ciemniejsze włoski

Laser diodowy to często wybierane urządzenie do epilacji. Emitując falę monochromatyczną o długości 810 nm, laser ten powoduje fototermolizę melaniny, czyi barwnika włosa. Melanina występuje jednak także w skórze, zatem aby uniknąć poparzenia, konieczne jest selektywne działanie światła lasera tylko na włos, a nie na skórę, gdyż w przeciwnym wypadku generować będzie to poparzenia. Laser diodowy umie podołać temu wyzwaniu, umożliwiając depilację nawet jaśniejszych włosów, przy jednoczesnej ciemniejszej karnacji. Jednak nie jest to jedyna skuteczna metoda epilacji. Wciąż jeszcze najczęściej wybieranym urządzeniem do epilacji jest IPL, a najlepsze opinie zbiera najnowocześniejszy kuzyn IPL – laser SHR.

 

IPL i SHR, czyli dwie odsłony najskuteczniejszej depilacji (epilacji)

IPL to urządzenie określane w języku potocznym mianem lasera, choć w rzeczywistości laserem nie jest. Źródłem światła jest tu bowiem lampa ksenonowa, a emitowane światło jest rozproszone, o długości fali w szerokim zakresie 450 – 1100 nm. W tej metodzie wymagany jest co prawda znaczny kontrast między odcieniem skóry a barwą włosa, co ma zagwarantować selektywność zabiegu, ale z drugiej strony depilacja IPL to zabieg stosunkowo mało bolesny, szybki, dedykowany skórze wrażliwej oraz możliwy do wykonania w ciągu całego roku.

Udoskonaleniem metody IPL jest urządzenie E – LIGHT, w którym światło IPL wzbogacone jest o radiofrekwencję RF, czyli zmienny prąd elektryczny. W praktyce oznacza to jeszcze skuteczniejsze, selektywne usuwanie zbędnego owłosienia. Jednak prawdziwa rewolucja to laser SHR – najnowocześniejszy wariant technologii IPL, wykorzystujący innowacyjną metodę IN MOTION, która sprowadza się do generowania powolnego i długiego rozgrzewania tkanki włosa, co okazuje się być bezpieczniejsze niż krótkie impulsy o bardzo wysokiej energii (jak w laserze diodowym).

Laser SHR działa zatem na zasadzie emitowania niskich dawek energii, które dostarczane są jednocześnie przez wiele wiązek i w efekcie ich kumulacji skutecznie uszkadzają mieszki włosowe. Kolejną innowacją jest sposób pracy głowicą – przesuwana jest ona na powierzchni skóry, pozostając z nią w stałym kontakcie. Gwarantuje to wolniejsze nagrzewanie się tkanek i nie generuje poparzeń skóry, które stają się udziałem lasera diodowego. I jeszcze jedna korzyść – równomierna praca głowicy na skórze sprzyja dokładności zabiegu, zaś każdorazowe przystawianie głowicy w innym miejscu podczas generowania impulsu światła laserem diodowym sprzyja pominięciu niektórych włosków.

Zarezerwuj online

 

 

Poleć znajomym...Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+